Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Park Wilsona" już nie jest oznakowany podwójnie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Park Wilsona" już nie jest oznakowany podwójnie
16-08-2009 19:02   Janusz Ludwiczak
Po naszej interwencji Zarząd Transportu Miejskiego usunął podwójny znak tramwajowy na przystanku przy Parku Wilsona.

Nietypowy znak drogowy D-17 oznaczający przystanek tramwajowy pojawił się pod koniec lipca na ulicy Głogowskiej przy Parku Wilsona. Dotychczas MPK montował znaki informujące o przystankach tramwajowych na wiatach. Tak samo było też przy Parku Wilsona.

Jednak w lipcu przystanek nagle został oznakowany podwójnie. Pomiędzy wiatami umieszczony został słupek, a nim znak D-17 (przystanek tramwajowy), taki sam jaki znajduje się na wiacie. Zabieg spowodował, że przy Parku Wilsona znalazł się o jeden znak drogowy za dużo. O sprawie pisaliśmy w artykule: Przystanki (o)znakowane podwójnie?

Po naszej interwencji zdublowany znak został usunięty. Sprawcą zamieszania była firma SIM, która modernizowała sygnalizacje świetlne przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Berwińskiego.
Dziękujemy za informację dotyczącą podwojenia znaku D-17 na przystanku "Park Wilsona".
Wykonawca modernizacji sygnalizacji świetlnej, zleconej przez Zarząd Dróg Miejskich, Głogowska-Kanałowa zamontował w/w znak zgodnie z projektem. Po interwencji Zarządu Transportu Miejskiego, został on usunięty w dniu 6 sierpnia, natomiast słupek zostanie zdemontowany do 10 bm., ponieważ wymaga uzupełnienia kostki brukowej. Raz jeszcze dziękujemy za słuszną uwagę.
- poinformował nas Marek Dojs, specjalista d/s infrastruktury przystankowej Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Faktycznie podwojony znak D-17 został zlikwidowany, jednak jeszcze we wtorek na przystanku przy Parku Wilsona dalej stał pomiędzy wiatami słupek. Być może powinien zostać przeznaczony na słup ogłoszeniowy? Na szczęście od środy nie ma już śladu po podwójnie oznakowanym przystanku tramwajowym "Park Wilsona".

Przystanek "Park Wilsona" w kierunku ulicy Hetmańskiej wydaje się być magiczny i nietypowy. Pod koniec listopada na przystanku tym znalazły się nowe wiaty, które zostały przeniesione z "Półwiejskiej". Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że na przystanku "Park Wilsona" obowiązywały błędne oznaczenia. Z informacji zamieszczonych na wiatach wynikało, że ulicą Głogowską kursują tramwaje linii nr 2, 6, 9, 11 i 12. Po naszej publikacji następnego dnia błędne oznaczenia zostały usunięte.


Komentarze (2)

10-09-2009 14:05:40
slawek
no zatrzymuja sie tramwaje, ale niezgodnie z prawem, bo c-9 niedotyczy autobusow...- taka to jest radosna tworczosc ZTM
17-08-2009 11:31:57
madzia
Ten przystanek wydaje się być jakiś magiczny. Chaos i zament. Dobrze, że jeszcze tramwaje na nim się zatrzymują. Pewnie następnym razem powieszą tutaj rozkład jazdy metra.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

do 04-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Caravans Salon Poland 2020" - Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
"Boatex" - Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych

03

paź

11:00
Łazarz
Spacer tropem Łazarskich bambrów
To historia pisana nazwiskami familii, których korzenie sięgają pierwszych rodzin przybyłych z okolic Bambergu do podpoznańskich wsi. W Świętym Łazarzu gospodarzył

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: