Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Weekend w MPK = Miejski Paraliż Komunikacyjny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Weekend w MPK = Miejski Paraliż Komunikacyjny
11-08-2009 23:49   Janusz Ludwiczak
Łatwego życia nie mieli w miniony weekend pasażerowie MPK i mieszkańcy Poznania. Nie dość, że trasą szybkiego tramwaju nie jeździły tramwaje, to przez trzy dni zawieszone zostało kursowanie bimb linii nr 14 i 15. Sporo osób było zdezorientowanych, gdyż MPK za późno poinformowało o zmianach. W dodatku informacji zabrakło np. przy Dworcu Zachodnim.

Nie małe zamieszanie na trzy dni zafundowało poznaniakom Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. W miniony już piątek, sobotę i niedzielę przeprowadzony został remont zwrotnic na ulicy Roosevelta - przy wjeździe na trasę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju oraz przy Moście Teatralnym i skrzyżowaniu z ul. Dąbrowskiego.

Torowisko nie wymieniane od 12 lat było już tak zużyte, że wymagało remontu. Codziennie w ciągu godziny w tym rejonie przejeżdża kilkanaście tramwajów aż 10 linii - średnio co 1,3 minuty.

Mieszkańcy Piątkowa i Winograd musieli przesiąść się z tramwajów zwykłych linii zapewniających bezpośredni dojazd do Centrum, na Rataje, Starołękę, Wildę, Grunwald i oczywiście Łazarz do bimb kursujących wahadłowo od pętli na osiedlu Jana III Sobieskiego do ulicy Roosevelta.

Spore zamieszanie panowało nie tylko w północnej części miasta. Na weekend zmienione były trasy linii nr 9, 10, 12 i 16, a "czternastka" i "piętnastka" były zawieszone.

MPK stanowczo za późno poinformowało pasażerów o zmianach. Informacje o utrudnieniach zaczęły się pojawiać dopiero na 3-4 dni przed rozpoczęciem remontu.

Co prawda na przystankach rozwieszone zostały żółte kartki o zmianach w komunikacji miejskiej w dniach od 7 do 9 sierpnia, jednak nieco zdezorientowani byli poznaniacy i turyści przy Dworcu Zachodnim. Na przystanku "Dworzec Zachodnim" zarówno w kierunku Centrum jak i Górczyna zabrakło jakiejkolwiek informacji. Sporo pasażerów przepuszczało tramwaje linii nr 16, czekając na "czternastkę".

MPK i ZTM praktycznie całkowicie zdublowały trasę linii nr 16 z trasą linii nr 5, gdyż objazd prowadził z Os. Lecha przez Most Rocha, Kaponierę i Głogowską na Górczyn, z tą tylko różnicą, że "piątka" jechała przez Św.Marcin, zaś "szesnastka" przez Fredry i Most Teatralny.
Podobnie było z "dwunastką", która jechała od Junikowa do Ronda Rataje tą samą trasą co "szóstka".

Na szczęście od poniedziałku "czternastka" znów jeździ ulicą Głogowską, a na Grunwaldzką powróciła "piętnastka". Remont na trasie PST i w ulicy Roosevelta zakończył się zgodnie z planem. Jedynie do czwartku włącznie z powodu remontu torowiska w ulicy Pułaskiego mieszkańcy Sołacza i Bonina muszą korzystać z tramwajów wahadłowych linii W. Tramwaje linii nr 9 kursują objazdem na Piątkowo, zaś "jedynastka" do pętli na Ogrodach.


Komentarze (2)

12-08-2009 14:26:46
Poznaniak z Łazarza
Zawsze sa remonty ale w tym roku juz są przecudowny sposob rozłożone Więc miejmy nadzieję, żę nie będę dokuczliwe
12-08-2009 10:38:56
max
MPK trzeba tylko pochwalić za jedno - dotrzymali terminu i uwinęli się w 3 dni. Dlaczego inne remonty nie mogą tak szybko być prowadzone? Za to nagana im się należy za brak inforamacji przy Dworcu Zachodnim, faktycnzie sam widziałem, że nie było tam żółtej karteczki, a w końcu wsiada tam sporo podróżnych PKP. Zbyt późno ukazała się także informacja na ich stronach www.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: