Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybraliśmy wolność i demokrację - pamiętamy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wybraliśmy wolność i demokrację - pamiętamy
04-06-2009 14:58   Janusz Ludwiczak
"Solidarycą", czyli charakterystycznymi nierównymi czerwonymi literami znanymi z loga "Solidarności" dzienniki i portale internetowe postanowiły przypomnieć o rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

Do akcji włączyły się praktycznie wszystkie ogólnopolskie dzienniki: "Gazeta Wyborcza", "Dziennik", "Rzeczpospolita" oraz portale internetowe: onet.pl, wp.pl, interia.pl czy gazeta.pl, a także portal aukcyjny allegro.pl oraz społecznościowy nasza-klasa.pl.

Także poznańskie redakcje nie zapomniały o rocznicy 4 czerwca 1989 roku. "Solidaryca" pojawiła się na okładkach dzienników: "Polska Głos Wielkopolski" oraz "Gazeta Wyborcza Poznań", a także na portalu mmpoznan.pl. Także nasza skromna redakcja przygotowała logo portalu lazarz.pl z charakterystycznymi nierównymi czerwonymi literami znanymi z logo "Solidarności".

Gdyby nie 4 czerwca 1989 roku pewnie nie mogliby Państwo śledzić aktualnych wydarzeń na Łazarzu i w Poznaniu, gdyż wtedy obowiązywałaby cenzura i nie wiadomo, czy w Polsce moglibyśmy korzystać z internetu. Sporo mediów mogłoby też nie powstać.

Autorem napisu "Solidarność" był Jerzy Janiszewski, student Państwowej Wyższej Szkoły Plastycznej w Gdańśku, a pierwsze loga "Solidarności" malowane były na murach Stoczni Gdańskiej podczas strajku w sierpniu 1980 roku. Złączone i pokładające się na siebie czerwone litery na białym tle miały przypominać tłum ludzi, solidarnie wspierający się jeden na drugim.

1989 rok to także powstanie "Gazety Wyborczej", która obchodzi 20. urodziny. Dziennik, który istnieje do dziś ukazywać miał się tylko w okresie wyborów w 1989 roku. Ze względu na spore zainteresowanie "Gazetą Wyborczą" postanowiono kontynuować ukazywanie się dziennika. Rozważano także zmianę nazwy tytułu gazety, jednak przyzwyczajenie Czytelników spowodowało, że "Wyborcza" ukazuje się już od 20 lat, a od 1993 roku ukazuje się także poznańska wkładka.


Komentarze (1)

04-06-2009 15:11:02
madzia
Gratuluję. Pewnie poświęciliście sporo czasu na wykonanie tego logo. Jesteście jedynym portale wraz z mmpoznan.pl z logo w barwach Solidarności. Gratuluję.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: