Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obiegli Arenę {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Obiegli Arenę {WIDEO}
31-05-2009 14:11   Janusz Ludwiczak
O tym, że bieganie jest ostatnio bardzo modne i zdrowe może świadczyć udział 50 zawodników w I Biegu Łazarskim "Arena 2009", który odbył się w niedzielę w Parku Kasprowicza. Panie miały do przebiegnięcia dystans 1,5 kilometra, zaś panowie dwa kółka wokół Parku Kasprowicza i Areny, czyli 3 kilometry. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy dyplom, napoje i dawka energii w postaci pączków. Dla najlepszej trójki przygotowano brązowy, srebrny i złoty medal, a dla zwycięzcy Puchar Wolności.

W niedzielne przedpołudnie w Parku Kasprowicza odbył się I Bieg Łazarski "Arena 2009" o Puchar Wolności, w którym udział wzięło 50 zawodników. Zainteresowanie biegiem przerosło nawet samych organizatorów, którzy nie spodziewali się aż tylu ludzi.

Cała Polska biega. Z resztą niedawno była taka akcja. Postanowiłem to przenieść na nasz grunt lokalny, żeby Łazarz sobie pobiegał. No i jak widać się udało.
Nasz bieg zaadresowany jest do wszystkich amatorów, półprofesjonalistów i profesjonalistów niezależnie od wieku, widzimy cały przekrój społeczeństwa.
W myśl Barona Coubertina, że liczy się udział dla każdego uczestnika przygotowaliśmy pamiątkowy medal.
- powiedział Patryk Antczak, organizator I Biegu Łazarskiego "Arena 2009".

I Bieg Łazarski "Arena 2009" podzielony był na dwie kategorie: w kategorii kobiet na dystans 1,5 kilometra oraz dla panów na dystans 3 kilometrów, czyli dwie pętlę. Trasa biegu prowadziła przez alejki Parku Kasprowicza i wokół hali Arena.

Byli zawodnicy, którzy wciąż czują się przywiązani do swojego miejsca zamieszkania.
Zamiłowanie i chęć sprawdzenia się czy przebiegniemy. Mieszkam też od 20 lat na Łazarzu, przywiązanie pozostało do miejsca rodzinnego - powiedział jeden z uczestników biegu.

Znalazły się też takie uczestniczki jak na przykład Marcelina, która wzięła udział gdyż jak tłumaczyła: "potrzebuje podniesienia oceny z w-fu".

Nie brakowało jednak zawodników, którzy już biegają wyczynowo.
Przygoda z bieganiem rozpoczęła się dla mnie w szkole podstawowej podczas lekcji w-fu nasz wyefista robił często sprawdziany z biegania, zwłaszcza na dystans jednego kilometra. Dostrzegł pewne możliwości jakie mam i zachęcił do biegania.
Po trzyletniej przygodzie w klubie poznańskiego Lecha zmieniłem dyscyplinę i trenowałem w klubie uczelnianym byłej Akademii Medycznej. Wtedy była to wyczynowa przygoda z tym sportem, teraz już bardziej rekreacyjnie jak czas pozwala
- powiedział Piotr Garasz, jeden z uczestników biegu.

Na każdego biegacza czekał pamiątkowy medal, a dla najlepszej trójki brązowe, srebrne i złote odznaczenie.

Zwyciężczynią biegu kobiet na dystans 1,5 km okazała się Romana Delevaux, która studiuje turystykę i rekreację na Uniwersytecie im.Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest z Pomorza, z miejscowości Rekowo koło Bytowa.
Zdarza mi się wieczorami biegać z koleżanką niezawodowo po pół godziny - powiedziała portalowi lazarz.pl Romana Delevaux, zwyciężczyni I Biegu Łazarskiego "Arena 2009".

Najlepszym biegaczek okazał się Piotr Książkiewicz, który ma 21 lat, pochodzi z Wągrowca i studiuje na AWF. Jak przyznał zamierza spróbować swoich sił w październikowym Maratonie poznańskim.

Wyniki I Biegu Łazarskiego "Arena 2009" o Puchar Wolności:
BIEG KOBIET NA DYSTANS 1,5 KM:
1. Romana Delevaux
2. Monika Mendel
3. Marcelina Puzio

BIEG MęŻCZYZN NA DYSTANS 3 KM:
1. Piotr Książkiewicz
2. Wojciech Dibiżbarski
3. Dawid Pietrzak


Komentarze (3)

02-06-2009 19:12:48
max
Fajny pomysł i gratuluję organizatorom. Za rok musi być kolejny bieg.
02-06-2009 15:55:42
madzia
Jak dobrze, że nie po raz kolejny Malta. Czyżby sport musiał być organizowany tylko tam? Maraton tak samo tylko Malta i Malta.
31-05-2009 19:19:51
kamusia
Świetna impreza:) Na pewno wezmę udział za rok:)
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: