Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zdzisław Nowak

Józef Żeleński, dotychczasowy kierownik Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald z początkiem października zeszłego roku przeszedł na emeryturę. Nowym kierownikiem został Zdzisław Nowak, dotychczasowy zastępca, kierownik do spraw technicznych, z którym przeprowadziliśmy krótki wywiad.

Janusz Ludwiczak, lazarz.pl: Czy spodziewał się Pan, że zostanie kierownikiem Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald? Nie żałuje pan, że nie będzie sprawować dotychczasowej pracy - kierownika ds. technicznych?
Zdzisław Nowak, kierownik Osiedla "Łazarz" SM Grunwald: Na jednym z pożegnań poprzedniego kierownika jeden z mówców powiedział: "Panie kierowniku zawiesiłeś wysoko poprzeczkę. Mam nadzieję, że następca udźwignie ten ciężar". Pan Józef Żeleński bardzo pilnował termomodernizacji. Dzięki temu udało się przeprowadzić termomodernizację wszystkich budynków na Osiedlu Łazarz. Lubię być w terenie, nie zrezygnuje z tego. Po trzech miesiącach przyzwyczajam sie do pracy za biurkiem. Nigdy nie myślałem, że tej pracy biurowej jest aż tyle.

Jakie zadania będą dla Pana kierownika najważniejsze?
Będzie mi zależeć na likwidacji junkersów. Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i bezpieczeństwo. W naszych zasobach na prawie 2600 mieszkań udało się zlikwidować piecyki w 800 lokalach. Cztery lata trwała wymiana junkersów w mieszkaniach przy ul. Hetmańskiej od 57 do 69. Udało się. Mieszkańcy są zadowoleni. Dzięki temu 800 mieszkań jest bezpieczniejszych. W kolejnych latach chcielibyśmy wymienić piecyki gazowe w blokach przy ul. Głogowskiej 113/117, 109, 107, od 99 do 89. Fundusze pozwolą nam na przeprowadzenie tej inwestycji w ciągu sześciu lat.

A co z termomodernizacją budynków na Osiedlu "Łazarz"?
Pan Józef Żeleński bardzo pilnował tego tematu. Za jego kadencji udało się przeprowadzić termomodernizację wszystkich budynków. Pozostał jedynie budynek administracji i Klubu "Krąg". Będę chciał również przeprowadzić remont elewacji budynków przy ul. Śniadeckich.

Wiem, że wymieniacie Państwo w wieżowcach stare windy, nie spełniające norm. Ile zostało do wymiany dźwigów?
Zostały nam do wymiany jedynie trzy windy w desce przy ul. Dmowskiego 5/7 oraz jeden dźwig w wieżowcu przy ul. Bogusławskiego 16. Środki finansowe pozwalają nam jedynie na wymianę dwóch wind rocznie. W 2016 roku zakończymy wymianę dźwigów.

Czy dalej zamierzacie współpracować z Radą Osiedla Św. Łazarz?
Z Radą Osiedla Św. Łazarz czy z naszą Radą Osiedla "Łazarz" trzeba współpracować. Nie zamierzam niczego zmieniać. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie dalej układać się dobrze.

Skomentuj

Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: