Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ludzie wyli jak syreny - nietypowy happening przy Moście Dworcowym {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ludzie wyli jak syreny - nietypowy happening przy Moście Dworcowym {WIDEO}
15-04-2016 01:19   Janusz Ludwiczak
W czwartkowe popołudnie dziesięcioosobowa grupa postanowiła położyć się na chodniku na ul. Głogowskiej, tuż przy Moście Dworcowym i zaczęła naśladować syreny. Była to forma protestu wobec obecnej sytuacji w kraju. Jedni wyrazili w ten sposób protest przeciwko planom wprowadzenia zakazu aborcji, inni sprzeciwiali się obecnej sytuacji politycznej.

Czwartek, 14 kwietnia godz. 15:12, ul. Głogowska, przy skrzyżowaniu z Mostem Dworcowym. W pewnym monecie na chodniku kładzie się siedem osób, do których dołączają wkrótce kolejne. Rozlega się dźwięk syren, ale nie tych alarmowych, znajdujących się na dachu budynku dworca, Targów i innych obiektów, ale wydawana przez ludzkie usta. Całej akcji przyglądają się przechodnie. Na miejscu jest również policja. Jeden z kierowców krzyczy: "Dopalacze stop!".

Jest to syrena, która jest alarmem mającym na celu wzbudzić czujność, by każdy miał uszy i oczy szeroko otwarte na to co dzieje się w kraju, z prawami człowieka, sytuacje w polityce i kościele. Jest to nasza nieagresywna forma protestu – powiedziała Paulina Zielińska, uczestniczka happeningu "Syrena".

W tym wszystkim chodzi o uniwersalny wydźwięk, zaproszenie do ogólnej czujności. Jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony w obecnej sytuacji społeczno-politycznej zapraszamy do robienia "Syreny". Jest to forma wyrażenia swojego sprzeciwu wobec danej sytuacji – dodaje Paulina Zielińska.

Uczestnicy flash moba chcieli zaprotestować przede wszystkim przeciwko projektowi zakazu aborcji, a także obecnej sytuacji politycznej.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (3)

15-04-2016 16:37:58
Negatyw
Idea słuszna, ale chore środki przekazu.
15-04-2016 13:41:42
AndrzejRysuje
...a h a, to chyba klienci łazarskiego liquid shopu
15-04-2016 10:19:56
Ostatni normalny
Dobrze, że nie dostali wilka ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

lut

do 23-02-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi ogrodnicze "Gardenia"
Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej "Sport Invest"
Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych "Special Days"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom:
"Legendy polskie – występ patriotyczny" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 39

22

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dzień myśli braterskiej
- koncert piosenki turystycznej w wykonaniu Sekcji Muzycznej Szczepu Łazarz "Łazarskie Wyjce", wystawa fotograficzna Szczepu Łazarz "Na szlaku"

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Zimowy Teatrzyk Cieni" - dla dzieci szkolnych

23

lut

do 24-02-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Krajowa Wystawa Myszy Rasowych i Nierasowych
Zwiedzanie w ramach biletu wstępu do Palmiarni (10 zł normalny, 7 zł ulgowy)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: