Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszyła budowa hotelu Qubus przy Dworcu Zachodnim? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszyła budowa hotelu Qubus przy Dworcu Zachodnim?
12-04-2016 10:08   Janusz Ludwiczak
Cztery lata temu przy ul. Głogowskiej 25, obok wjazdu na trasę PeSTki miał powstać czterogwiazdkowy hotel sieci Qubus. Tymczasem w połowie 2012 r. pojawiła się tablica informacyjna "Budowa: budynek hotelowo-usługowy". Kilka tygodni temu na działce pojawił się wykop. Czy to oznacza, że rozpoczyna się budowa hotelu? W rozmowie z portalem lazarz.pl inwestor przyznał, że nie wie, kiedy inwestycja zostanie ukończona.

W 2006 roku inwestor przedstawił plany wybudowania czterogwiazdkowego hotelu, który miał stanąć w pobliżu Dworca Zachodniego, tuż przy wjeździe na trasę PeSTki, naprzeciwko Targów.

Hotel Qubus miał powstać na Euro 2012, jednak na planach się skończyło. Zakładały one, że przy ul. Głogowskiej 25 stanie sześciopiętrowy hotel, w którym znajdą się 122 pokoje, a także sale konferencyjne, restauracje i pokoje biznesowe oraz trzypoziomowy parking podziemny. Obiekt miał mieć 26,5 tys. m kw. powierzchni.

W połowie 2012 r. inwestor ustawił tablicę informacyjną "Budowa: budynek hotelowo-usługowy". Kilka tygodni temu pojawił się wielki wykop, czy tym samym ruszyły prace budowlane?

Skontaktowaliśmy się z zarządem Qubus Hotel. Jak powiedział nam Grzegorz Liput, członek zarządu stan jest taki, jaki jest, czyli inwestycja jest rozpoczęta. Inwestor przyznał, że nie jest w stanie powiedzieć, kiedy inwestycja powstanie i jak przyznał jest to wewnętrzna sprawa, nie daje upoważnienia do publikacji informacji na ten temat.

Czy oznacza to, że Qubus wykopał tylko kilka metrów ziemi, po to, aby nie tracić pozwolenia na budowę?

Na początku 2007 roku inwestor złożył wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla budowy obiektu hotelowo-biurowego z usługami i parkingiem podziemnym. Dwa lata później Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania wydał pozwolenie na budowę obiektu hotelowo-biurowego z apartamentami. W marcu tego roku inwestor złożył wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla budowy siedmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z hotelem oraz podziemną halą garażową wraz z zagospodarowaniem terenu.

Cztery lata temu za niezrealizowane inwestycje postanowił karać Wrocław. Inwestorzy, którzy nie wywiązali się z obietnic wybudowania w stolicy Dolnego Śląska biurowców, hoteli i innych obiektów ponieśli kary finansowe. Na pierwszy ogień poszedł inwestor, który w centrum miasta chciał wybudować kompleks mieszkaniowo-usługowy. Na inwestora nałożono 3 miliony euro kary. Dzięki wydanemu rozporządzeniu udało się w końcu zagospodarować m.in. straszącą od lat pustą działkę przy Placu Dominikańskim.


R E K L A M A

Komentarze (3)

13-04-2016 20:47:20
Tomek
Bardzo ciekawy ten casus Wrocławia... na jakiej podstawie prywatny właściciel karany jest za posiadanie ziemi w miescie? Czyli nie mogę kupić sobie działki, poczekać kilka lat, aby zebrać fundusze lub sprzedać z zyskiem?
12-04-2016 22:57:16
D.
Ten teren straszy już od długiego czasu, inwestor umiał tylko zarabiać, gdy były imprezy targowe i plac służył jako doraźny parking. Usypanie wału, to działanie pozorne. Zagospodarowanie tego terenu pozwoliłoby zaradzić makabrycznemu bałaganowi, który permanentnie dookoła panuje. Jedynym rozwiązaniem jest działanie podobne do zastosowanego we Wrocławiu. To odcinek Głogowskiej położony blisko dworca i Targów, a więc odwiedzany. Jestem ciekawa, czy na Obchody, ktoś go sprzątnie, w końcu to będzie pewnie trasa przejazdu ...
12-04-2016 10:21:09
fgh
Pewnie pozorowane działania. Raz na jakiś czas inwestor musi dokonać wpisu do dziennika budowy, żeby pozwolenie na budowę nie wygasło.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: