Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje wracają na Junikowo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje wracają na Junikowo
10-04-2016 22:01   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku będzie można znów dojechać tramwajem do "skarbówki" na Smoluchowskiego czy na cmentarz Junikowski. "Jedynka", "szóstka", "trzynastka" i "piętnastka" wracają na swoje stałe trasy.

W minionym tygodniu ekipy MPK prowadziły awaryjny remont torowiska na przejazdach na ul. Grunwaldzkiej na wysokości ul. Promienistej. Z tego powodu od 4 do 10 kwietnia tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 kursowały tylko do ronda Jeziorańskiego, jadąc objazdem przez Głogowską. Od Wojskowej do Junikowa jeździły autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T1.

Remont tego przejazdu zaplanowany był do realizacji w kwietniu w terminie późniejszym, jednakże ze względu bardzo zły stan techniczny toru i nawierzchni drogowej, których degradacja w znacznym stopniu postępuje i zagraża normalnej eksploatacji przez tramwaje i samochody, trzeba wykonać go w trybie natychmiastowym. Naprawa zostanie wykonana przed obchodami 1050-lecia rocznicy Chrztu Polski, tak aby uniknąć zagrożenia zamknięcia przejazdu podczas obchodów – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Od poniedziałku, 11 kwietnia na Grunwaldzie wszystko wraca do normy. Np. do Urzędu Skarbowego na Smoluchowskiego znów będzie można dojechać tramwajem linii nr 1, 6, 13 i 15. Likwidacji ulegnie autobusowa linia zastępcza "za tramwaj" T1.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: