Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje wracają na Junikowo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje wracają na Junikowo
10-04-2016 22:01   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku będzie można znów dojechać tramwajem do "skarbówki" na Smoluchowskiego czy na cmentarz Junikowski. "Jedynka", "szóstka", "trzynastka" i "piętnastka" wracają na swoje stałe trasy.

W minionym tygodniu ekipy MPK prowadziły awaryjny remont torowiska na przejazdach na ul. Grunwaldzkiej na wysokości ul. Promienistej. Z tego powodu od 4 do 10 kwietnia tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 kursowały tylko do ronda Jeziorańskiego, jadąc objazdem przez Głogowską. Od Wojskowej do Junikowa jeździły autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T1.

Remont tego przejazdu zaplanowany był do realizacji w kwietniu w terminie późniejszym, jednakże ze względu bardzo zły stan techniczny toru i nawierzchni drogowej, których degradacja w znacznym stopniu postępuje i zagraża normalnej eksploatacji przez tramwaje i samochody, trzeba wykonać go w trybie natychmiastowym. Naprawa zostanie wykonana przed obchodami 1050-lecia rocznicy Chrztu Polski, tak aby uniknąć zagrożenia zamknięcia przejazdu podczas obchodów – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Od poniedziałku, 11 kwietnia na Grunwaldzie wszystko wraca do normy. Np. do Urzędu Skarbowego na Smoluchowskiego znów będzie można dojechać tramwajem linii nr 1, 6, 13 i 15. Likwidacji ulegnie autobusowa linia zastępcza "za tramwaj" T1.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: