Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Marcinku dyskutowano o wolnym internecie, feminizmie, pomaganiu innym i Syryjczykach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Marcinku dyskutowano o wolnym internecie, feminizmie, pomaganiu innym i Syryjczykach
10-04-2016 00:38   Janusz Ludwiczak
W I LO odbyła się konferencja TEDxMarcinekSchool, podczas której 11 prelegentów mówiło o ideach wartych propagowania, które zmieniają świat na lepsze.

W piątek Marcinek stał się pierwszą szkołą publiczną w Poznaniu, w której odbyła się konferencja TEDx. Po raz pierwszy tego typu wydarzenie odbyło się w 2010 roku. TEDxPoznań przeprowadzono m.in. w Zamku i Concordia Design. Na konferencjach wystąpiły przeróżne osoby, od naukowców i pasjonatów do zwykłych uczniów i studentów, którzy wygłosili wykłady zatytułowane m.in. "Why did we kill Socrates?" (Oscar Brenifier), "Edukacja wymaga pomyłek" (Kamil Dziadkiewicz) czy "Projektowanie przyszłości" (Janusz Kaniewszki).

TEDx to globalna inicjatywa organizowania lokalnych wydarzeń w setkach miast na świecie. Uczestnicy tych wydarzeń wspólnie oglądają przemówienia oraz słuchają prezentacji zaproszonych gości. Konferencje odbywają się w TED - organizacji szerzącej idee, które zmieniają świat na lepsze. Wszystko zaczęło się 25 lat temu od czterodniowej konferencji w Kalifornii. Przez ten czas TED rozwinął się aby wspierać idee przez kolejne inicjatywy. Co roku na konferencje zapraszani są czołowi liderzy, naukowcy i zwykli ludzie, aby opowiedzieć o ciekawej idei w ciągu 18 minut (to czas, w którym ludzki mózg może się skupić bez wysiłku). Wśród prelegentów byli m.in. Bill Gates, Al Gore, Bono, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert czy Gordon Brown – wyjaśnia Joanna Grabiak-Pasiok z I LO.

W piątek podczas konferencji TEDxMarcinekSchool w auli I Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Dwujęzycznego przy ul. Bukowskiej 16 wystąpiło 11 prelegentów, w tym siedmiu zaproszonych gości i czterech uczniów.

I tak dr Piotr Kleina-Schmidt, lekarz specjalista chorób oczu opowiedział o fundacji walczącej ze ślepotą w krajach trzeciego świata, dr hab. Michael Abdalla, Syryjczyk, od 44 lat mieszkający w Polsce wygłosił wykład "Dzisiejsi Asyryjczycy. Fenomen trwania", z kolei Martyna Rogacka, tegoroczna maturzystka "Dwójki" opowiedziała o feminizmie.

Licealiści z Marcinka mogli wysłuchać również wykładu Jakuba Orlika o wolnym internecie i odebraniu korporacjom kontroli nad przyszłością technologii czy Kanzena, opata świątyni buddyjskiej Sanboin w Szczecinie o współzależności.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

18

lip

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: