Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kaponiera będzie przejezdna w obie strony - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kaponiera będzie przejezdna w obie strony
13-04-2016 13:51   Janusz Ludwiczak
Od pięciu lat trwa remont głównego węzła komunikacyjnego w mieście - Ronda Kaponiera. Od czwartku Kaponiera będzie przejezdna dla ruchu kołowego w obie strony, tak by umożliwić przejazd podczas obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

W związku z uroczystościami obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski, na wniosek Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji od czwartku do 17 kwietnia uruchomiona zostanie możliwość przejazdu samochodów osobowych z relacji św. Marcin oraz al. Niepodległości w kierunku ul. Zwierzynieckiej. Przejazd przez rondo Kaponiera, z relacji św. Marcin do ul. Zwierzyniecka odbywać się będzie wyłącznie w relacji na wprost, tzn. bez możliwości skrętu w ul. Roosevelta – informuje Hanna Surma, rzecznik Urzędu Miasta Poznania.

Sygnalizacja świetlna na Kaponierze będzie działać w trybie awaryjnym. W godzinach szczytu komunikacyjnego ruchem kierować będzie Policja we współpracy z Nadzorem Ruchu MPK.

Ponadto od 23 kwietnia do 7 maja w związku z planowanym przez MPK remontem wiaduktu trasy PeSTki nad ul. Pułaskiego i Roosevelta wprowadzone zostaną kolejne zmiany na Kaponierze. Uruchomiona zostanie możliwość przejazdu samochodów osobowych z relacji św. Marcin oraz al. Niepodległości w kierunku ul. Zwierzynieckiej. Przejazd przez rondo Kaponiera, z relacji św. Marcin do ul. Zwierzyniecka odbywać się będzie wyłącznie w relacji na wprost, tzn. bez możliwości skrętu w ul. Roosevelta.

Zaznaczamy, że po 7 maja czasowa organizacja ruchu na Kaponierze zostanie przywrócona do stanu pierwotnego. Jednocześnie Spółka PIM wraz z Miejskim Inżynierem Ruchu przeanalizuje możliwość dłuższego utrzymania funkcjonowania komunikacji samochodowej w kierunku przez rondo Kaponiera, z relacji św. Marcin do ul. Zwierzynieckiej, jeżeli takowa zmiana nie będzie miała negatywnego wpływu na funkcjonowanie budowy i tym samym nie wpłynie negatywnie na harmonogram robót na Kaponierze – zaznacza Hanna Surma z Urzędu Miasta.


Fot: Krzysztof Kaczanowski/Poznańskie Inwestycje Miejskie

ZOBACZ TAKŻE: Bałtyk na półmetku

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: