Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Straż Miejska przeprowadziła dogoterapię dla przedszkolaków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Straż Miejska przeprowadziła dogoterapię dla przedszkolaków
06-04-2016 12:43   redakcja, Straż Miejska
Strażniczki z Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 25 przy ul. Lodowej, by przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw poza domem. Przedszkolaki wzięły również udział w dogoterapii.

Tym razem przedszkolaki opowiadały, jak bezpieczne bawią się na placu zabaw. "Na placu zabaw dzieci poznają świat, bawią się i śmieją. Jest to miejsce, gdzie maluchy rozwijają swoją wyobraźnię. Czasem jednak takie poznawanie świata, może wiązać się z drobnymi urazami. Jest to nieuniknione, ponieważ zwykłe bieganie może skończyć się zadrapaniami lub otarciami". Strażniczki z Zespołu Profilaktyki przypomniały maluchom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw poza domem.

Podopieczni Przedszkola nr 25 dzięki pogadankom ze strażniczkami doskonale wiedzą, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na placu zabaw. Znają zasadę, że trzeba przechodzić daleko od huśtawek i nie podchodzić zbyt blisko, gdy korzystają z nich inne dzieci.

Podczas kręcenia na karuzeli, korzystania z huśtawek muszą siedzieć wygodnie, cały czas mocno trzymać się rączkami poręczy lub uchwytów (klęczenie i stanie jest zabronione!). Jednak najbardziej kreatywną zabawą dla przedszkolaków jest piaskownica. "Piasek daje wiele możliwości, można brać go w garść, przesypywać z pojemnika do pojemnika, grabić, przerzucać łopatką, robić babki czy też przepiękne zamki. Piasek można przewozić w ciężarówce czy też w taczce, przenosić w wiaderku z miejsca na miejsce, przesiewać przez sitko". Przedszkolakom również przypomniano o tym, że w piaskownicy nie wolno krzyczeć, bić dzieci i sypać je piaskiem.

Równolegle z pogadankami strażniczek w przedszkolu prowadzone były zajęcia z dogoterapii, w których także uczestniczono. Prowadząca zajęcia promując pozytywne relacje w kontaktach między dziećmi a psem, instruowała jak mają zachować się w kontakcie ze zwierzęciem. Dzieci miały okazję przełamać barierę kontaktu z psem, zniwelować lęki i napięcia związane z nim, poznać sposoby powitań (jak witają się ludzie między sobą a jak ze zwierzęciem), a także nauczyć się odczytywać zachowania czworonogów.

Anita Czerepak-Drożdż, Edyta Macutkiewicz
Zespół Profilaktyki, Straż Miejska Miasta Poznania

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: