Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arena Zawodów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arena Zawodów
05-04-2016 12:49   Janusz Ludwiczak
W piątek w Arenie odbyły się targi szkół zawodowych w ramach akcji "Szacun dla zawodowców". Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertami 62 zawodów i wyborem przyszłej szkoły średniej.

Targi szkół zawodowych to element kampanii "Szacun dla zawodowców", w ramach której uczniowie gimnazjów mogą uzyskać niezbędne informacje o kształceniu zawodowym w stolicy Wielkopolski i pięciu szkołach powiatu poznańskiego.

Arena Zawodów to element naszej kampanii "Szacun dla zawodowców". Powtarzamy młodym ludziom: chodźcie i zobaczcie, co potrafią zawodowcy i jak wyszli na tym, że wybrali tę właśnie ścieżkę edukacji. Spróbujcie sami wyczarować coś z drewna, z mąki, z metalu. Dajcie sobie szansę na podjęcie przemyślanej decyzji – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Targi szkół zawodowych były okazją nie tylko do zdobycia wiedzy, ale sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych w zawodzie np. mechanika, kucharza czy informatyka.

Warsztaty i pokazy dla gimnazjalistów przygotowało ponad 20 zespołów szkół zawodowych z Poznania oraz 5 placówek z terenu powiatu poznańskiego. Chętni mogli wziąć udział w ćwiczeniach organizacji przyjęć bankietowych, warsztatach fotografii czy szycia. Oprócz tego gimnazjaliści mogli zbudować makietę osiedla mieszkalnego, spróbować otynkować ściany, a nawet wziąć udział w szkoleniu barmańskim. Dodatkowe warsztaty przygotowało też Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Na ich stoisku można było np. skonstruować model elektrowni wiatrowej.


Komentarze (3)

06-04-2016 17:37:58
M.
Jeżeli jakiś fachowiec zaskoczy mnie czymś pozytywnie, to płacę więcej niż się umawialiśmy - to taka premia ode mnie. Niestety ostatnio okazało się, że taka postawa nie popłaca. Fachowiec pieniądze wziął, ale nie zająknął się że pracy nie dokończył. W swojej naiwności nie weszłam na dach i nie sprawdziłam. Potem słyszałam wyjaśnienie, że zabrakło materiału (za 15 zł!), panowie przy okazji mieli dokończyć swoją pracę. Po roku straciłam złudzenia, że ktokolwiek się pojawi, a ja nauczyłam się, żeby fachowcowi patrzeć na ręce i sprawdzać każdy etap pracy.
06-04-2016 17:18:22
Alina
A najlepszy jest zawsze tekst:"a po znajomości nie można by taniej?"
05-04-2016 18:53:04
morlock
"Szacun dla zawodowców" kończy się jak trzeba zapłacić nam za wykonaną usługę. Co nie, pierdzistołki? I jeszcze pocałunek od nieroba w postaci epitetu - "ty robolu".
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: