Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

300 łazarskich szóstoklasistów przystąpiło do pierwszego w życiu egzaminu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
300 łazarskich szóstoklasistów przystąpiło do pierwszego w życiu egzaminu
05-04-2016 12:21   Janusz Ludwiczak
Równo 300 uczniów ostatnich klas łazarskich szkół podstawowych przystąpiło do sprawdzianu szóstoklasisty. Pierwszy w życiu egzamin trzynastolatków miał na celu sprawdzenie ich umiejętności nabytych przez ostatnie sześć lat w szkole. Zgodnie z zapowiedziami nowej Minister Edukacji jest to ostatni rok, kiedy obowiązuje test szóstoklasisty. Od przyszłego roku egzaminy na zakończenie podstawówki zostaną zlikwidowane.

Szóstoklasiści przystąpili do rozwiązywania zadań punktualnie o godz. 9. Sprawdzian szóstoklasisty składał się z dwóch części. Pierwsza część, która trwała 80 minut obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki. Po przerwie o godz. 11:45 uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystąpili do rozwiązania testu z języka obcego.

Przystąpienie do sprawdzianu było warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Wynik egzaminu nie ma wpływu na przyjęcie ucznia do gimnazjum rejonowego, jednak im lepiej napisany sprawdzian, tym większa szansa dostania się do renomowanej szkoły ponadpodstawowej. Test szóstoklasisty ma na celu sprawdzenie umiejętności i zdolności nabytych przez ostatnie sześć lat w szkole podstawowej.

Do środowego egzaminu przystąpiło równo 300 łazarskich szóstoklasistów - najwięcej, bo aż 86 w Szkole Podstawowej nr 90. W Szkole Podstawowej nr 9 sprawdzian rozwiązywało 52 uczniów, w "dwudziestceszóstce" – 40, w SP69 – 59, a w SP77 – 63.

Zgodnie z zapowiedziami Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej w przyszłym roku zlikwidowany zostanie test szóstoklasisty.

Do niczego nie prowadzi test w szóstej klasie. Mamy edukacyjną wartość dodaną w gimnazjach – zapowiedziała w marcu na Targach podczas debaty edukacyjnej Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej.

Wyniki tegorocznego egzaminu szóstoklasisty mają być znane do 24 czerwca. Uczniowie, którzy z powodów zdrowotnych, losowych i innych ważnych powodów nie mogli przystąpić do dzisiejszego egzaminu test będą mogli rozwiązać 2 czerwca.


Komentarze (2)

05-04-2016 18:14:33
Hania
Nie zgadzam sie z Negatywem. Coraz bardziej poblaza sie dzieciom i mlodziezy aby nie wychowywac bezstresowo...och jej jakie dzieci zestresowane, biedaczki. Dzisiejsze dzieci i mlodziez doslownie robi co chce ze starszymi widuje to na codzien jaki maja stosunek do rodzicow i wogole starszych. Dyscyplina, wychowanie, zakazy i nakazy a nie wolna wola dla dzieciaka, potem pluje nauczycielowi w twarz. Stresowanie ??? To jest egzamin co taki niezestresowany uczen nauczyl sie przez te lata, wiele razy niewiele bo nikt nie przypilnowal odrabiania lekcji bo nie mozna dziecka stresowac i tak dosc, ze do szkoly sie zawlecze i cicho siedzi przy komputerze godzinami...a rodzice maja swiety spokoj i tez sie nie stresuja.
05-04-2016 15:14:25
Negatyw
I słusznie. Po co stresować dzieciaki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: