Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogromne korki na łazarskich ulicach – ruchem kierują policjanci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogromne korki na łazarskich ulicach – ruchem kierują policjanci
02-04-2016 17:50   Janusz Ludwiczak
Od rana ogromne korki tworzyły się na wielu łazarskich ulicach - sznur samochodów ciągnął się na Głogowskiej, Roosevelta, Głogowskiej, Matejki, Wyspiańskiego, Grunwaldzkiej (już od ronda Jeziorańskiego).

Powodem takiej sytuacji są targi motoryzacyjne Motor Show, na które sporo zwiedzających postanowiła przyjechać samochodami. Organizatorzy spodziewają się, że na MTP może zjechać nawet 100 tysięcy osób. Według danych Targów w ubiegłym roku Motor Show odwiedziło dokładnie 113 337 osób (w 2014 r. - 96 013).

Na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Roosevelta z Mostem Dworcowym oraz Matejki i Orzeszkowej ruchem kierują policjanci. Na większości skrzyżowań wyłączona została sygnalizacja świetlna.

Na Zachodzie każdy wie, że na targi nie przyjeżdża się samochodami. Nie pomieszczą się nigdy samochody wszystkich chętnych na takiej imprezie. Już w 1996 roku odwiedzając targi w czeskim Brnie zgodnie z polskim nawykiem męczyłem się szukając miejsca na postój. Wszędzie zakazy. Potem po wysłuchaniu tłumaczeń ze spóźnienia nasi morawscy gospodarze ze śmiechem, ale i zrozumieniem pokiwali głowami "u nich właśnie zniechęca się do przyjazdów samochodami" i pokazali nam na odwrocie zaproszenia-wejściówki mapkę z parkingami i nr linii tramwajowych, którymi jest dojazd na targi... – napisał na Facebooku Włodzimierz Nowak, członek Rady Osiedla Grunwald Południe, społecznik, związany z Kongresem Ruchów Miejskich, do niedawna działał w Stowarzyszeniu My.Poznaniacy.

Na targach frankfurckich na ostatni dzień przed targami wjazd mają tylko pojazdy ze specjalną kartą, zaś w czasie targów już tylko na parkingi na dachach hal nr 4 i 9 na wykupione miejsca z ograniczeniami dla wystawców. Na targach monachijskich, w ostatni dzień przed targami, między pawilony wjazd mają tylko samochody dostawcze i ciężarowe, a w czasie targów wszyscy parkują na parkingu przyległym do pól, z ograniczeniami podobnymi do frankfurckich. Goście targowi w żadnym razie nie mają parkingów przy terenach targowych, więc dojeżdżają tramwajami, metrem czy koleją miejską S-Bahn – dodaje Włodzimierz Nowak.

Gościom udającym się na targi Motor Show radzimy podróż tramwajem, tym bardziej, że dopisuje pogoda.


Komentarze (5)

03-04-2016 16:29:51
Hania
Dopoki w Polsce samochod bedzie "swiadectwem" rzekomej zamoznosci i prestizu spolecznego doputy takie sytuacje beda sie powtarzaly. U nas samochod nie jest srodkiem komunikacji a wizerunkiem zamoznosci, mowie tutaj o tych wszystkich, ktorzy szpanuja swoimi czterema kolkami i nie mogliby zyc aby nie pokazac, ze maja lepszy samochod niz ty. A jeszcze taka impreza to juz wogole trzeba sie zaprezentowac. Wiem, widzialam z okna tramwaju wczoraj i dzis tych wszystkich zalosnych szpanerow. U nas w Polsce niestety samochod trzeba wszedzie "brac ze soba" i najwazniejsze szpanowac bo tak Polacy sie wlasnie dowartosciowuja. To wszystko wynika z zakompleksienia polskiego narodu, pokazac za wszelka cene, ze jest sie lepszym od rodaka, no tego w tramwaju i autobusie i tego od "ubozszych aut". Wtedy jest pelnia szczescia.
03-04-2016 09:36:54
Bolo
Dzisiaj na Grunwaldzkiej powinni tymczasowo testować przyszłą ścieżkę rowerową
02-04-2016 22:39:56
emeryt
"poznaniak' czego czepiasz się drogówki,mieli dosyć pracy. Gdzie była SM.
02-04-2016 20:18:57
poznaniak
No ciekawe. Brawo drogówka. Szkoda, że jeszcze na Szylinga nie upilnowaliście samochodów na skwerze. ...
02-04-2016 18:30:46
emeryt
Jutro to raczej nie ma sensu ruszać samochód. Najlepszym sposobem byłoby ustawienie dużych tablic informujących o miejscach parkingowych i policja powinna tam kierować przyjezdnych. Inaczej tak będzie na każdych dużych targach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: