Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Pocałuj i jedź" – nietypowy parking pojawił się na placu przed dworcem Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Pocałuj i jedź" – nietypowy parking pojawił się na placu przed dworcem Poznań Główny
01-04-2016 23:19   Janusz Ludwiczak
Parking "Kiss&Ride", czyli "Pocałuj i jedź" powstał na placu Dworcowym. Jego zadaniem będzie ułatwienie podwiezienie pasażerów na dworzec Poznań Główny i perony.

Parkingu typu "Kiss&Ride", czyli "Pocałuj i jedź" można spotkać na całym świecie, również w Polsce – m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie czy Łodzi. Oznakowanie to najczęściej znajduje zastosowanie w pobliżu ważnych węzłów przesiadkowych, zwłaszcza przystanków komunikacji zbiorowej: kolejowych, tramwajowych, autobusowych, stacji metra. Ich zadaniem jest ułatwienie podwiezienia pasażera na przystanek, legalne zatrzymanie się, a po "daniu buziaka na do widzenia" umożliwienie pasażerowi kontynuowania podróży środkiem komunikacji zbiorowej.

Pierwszy tego typu parking pojawił się na placu Dworcowym, przed budynkiem starego dworca głównego.

Były skargi mieszkańców, taksówkarzy i podróżnych. W miejscu, gdzie mamy już wyznaczony postój do 1 minuty powstał pierwszy parking "Kiss & Ride". Po zachodniej stronie ulicy Dworcowej pozostaje parking dla taksówek oczekujących. Utworzyliśmy nowy postój taksówek po wschodniej stronie ulicy – powiedział Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Pod filarami Mostu Dworcowego parkować będą mogły taksówki, odbierające klientów. Po przeprowadzonych negocjacjach miasta z korporacjami ustalono, że taksówkarze zobowiązali się do nie blokowania miejsc przed budynkiem starego dworca podczas oczekiwania na swoich klientów.

Apel o nie blokowanie tych miejsc podczas oczekiwania na pasażerów dotyczy również kierowców indywidualnych. Umożliwi to udostępnienie miejsca dla odwożących w dotychczas najbardziej obleganym przez kierowców miejscu. Kolejny typu parking "Kiss & Ride" chcielibyśmy zlokalizować przy dworcu PKS, od strony ul. Składowej – wyjaśnia Tadeusz Nawalaniec, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich ds. inżynierii ruchu.


Komentarze (1)

02-04-2016 03:32:33
Piotr
A w co mam pocałować?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: