Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sanepid nakazał poprawienie stanu Rynku Łazarskiego, inaczej targowisko zostanie zamknięte - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sanepid nakazał poprawienie stanu Rynku Łazarskiego, inaczej targowisko zostanie zamknięte
01-04-2016 18:38   Janusz Ludwiczak
Od lat stan techniczny Rynku Łazarskiego pozostawia wiele do życzenia. Po przeprowadzonych ostatnio kontrolach Sanepid wydał decyzję natychmiastowego poprawienia stanu technicznego targowiska. Wymienione musi zostać zadaszenie, gdyż deszcz kapie na owoce i warzywa. Zastrzeżenia dotyczą również kupców, którzy mimo wymogów część produktów nie przechowują w lodówkach. Jeśli w ciągu miesiąca spółka Targowiska i kupcy nie dostosują się do wytycznych Rynek Łazarski zostanie zamknięty.

W minionym tygodniu inspektowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzili kontrolę Rynku Łazarskiego po skargach zgłoszonych przez jednego z mieszkańców. Sanepid wydał decyzję natychmiastowego poprawienia stanu technicznego targowiska.

Otrzymaliśmy sygnały, że produkty żywnościowe jak słodycze, jajka nie są przechowywane w lodówkach. Na dodatek stan zadaszenia straganów powoduje, że opady wody deszczowej kapią na owoce i warzywa. Mamy duże zastrzeżenia do stanu technicznego tego targowiska. Powiatowy Inspektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wydał decyzję, by spółka Targowiska naprawiła zadaszenie straganów. Również część kupców, którzy przechowują żywność w nieodpowiednich warunkach otrzymała decyzję, by produkty przechowywane były w urządzeniach chłodzących, jak lodówki – mówi portalowi lazarz.pl Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Jeśli w ciągu miesiąca spółka Targowiska i kupcy nie dostosują się do wytycznych Rynek Łazarski ma zostać zamknięty. Co na to sami zainteresowani? Z prezes spółki Targowiska nie udało nam się dziś skontaktować. Do sprawy wrócimy.

Aktualizacja 01.04.2016 godz. 22:00: Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym.
Jak widać udało się nabrać część z Państwa, o czym świadczą komentarze. Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru. W przyszłym roku postaramy się wymyślić coś bardziej oryginalnego.


R E K L A M A

Komentarze (6)

02-04-2016 13:35:00
mieszkanka
Eh, a już miałam nadzieję na jakieś zmiany na Rynku )= Jest fatalnie!
01-04-2016 21:03:04
o/
od 15-stu lat jem jajka z rynku łazarskiego, NIGDY nie zatrułem się jajkiem mało to nigdy nie trafiłem na śmierdzące jajko !!!! Tak to jest jak na siłę urzędasy z kraju jak i UE starają się nas s uszczęśliwiać przepisami dot żywności w trosce o nasze zdrowie (ile solić co peklować) a tymczasem stano baranów co jakiś czas detonuje się w europie i jakoś tam urzędnicy średniego i wyższego szczebla nie widzą potrzeby wprowadzenia tak zdecydowanych działań jak w przypadku dyrektyw dot. żywności :P P.S. Sam jestem urzędnikiem i widzę jakie banały są kultywowane żeby sztucznie robić robotę , która ładnie wygląda na kartce podczas audytu a w rzeczywistości nie dość że nie pomaga to jeszcze szkodzi. P.S.2. chyba że to faktycznie artykuł na prima aprilis to udało wam się mnie nabrać :)
01-04-2016 20:13:57
Kelo
Zadaszenie dziurawe to jedno, ale to że są fragmenty na wysokości twarzy od strony Małeckiego to ważniejsza sprawa!
01-04-2016 19:56:54
xyz
A już myślałem, że obędzie się w tym roku bez tych żartów wprowadzających zamieszanie 1 kwietnia.
01-04-2016 19:37:50
Hania
Slodycze i jajka w lodowkach ??? To chyba Prima Aprilis :)
01-04-2016 19:02:08
juko
Prima aprilis ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

01

paź

19:00
Rynek Łazarski
Cyrkowo-ogniowe show na pożegnania Łazarskiego Lata (Abstract show)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: