Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jakie są problemy i potrzeby Łazarza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jakie są problemy i potrzeby Łazarza?
30-03-2016 00:52   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Trwa badanie jakości przestrzeni - geoankieta, której wyniki posłużą do opracowania Mapy Potrzeb Lokalnych Śródmieścia Poznania, w tym Łazarza. Uwagi mieszkańców, przyczynią się do podniesienia atrakcyjności centrum miasta. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie nie więcej niż pół godziny.

Identyfikacja potrzeb i problemów lokalnych społeczności to główny cel powstałej właśnie Mapy Potrzeb Lokalnych, która jest jednym z elementów Programu dla Śródmieścia. Do czwartku włącznie za pomocą geoankiety mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie i doświadczenia związane z przestrzenią Śródmieścia. Badanie dotyczy również Łazarza.

Geoankieta jest pierwszym etapem tworzenia Mapy Potrzeb Lokalnych. Pod koniec kwietnia na podstawie odpowiedzi mieszkańców powstanie raport, które będzie udostępniony na stronie internetowej Mapy Potrzeb. Na tym jednak nie koniec. Przez cały kwiecień i maj poprzez internet, a także warsztaty na terenie Łazarza będzie można zgłaszać pomysły oraz propozycje inwestycji. Wyniki konsultacji zostaną przekazane Radzie Osiedla Św. Łazarz jeszcze przed ustaleniem planu finansowego na 2017 r.

Działania te mają pomóc w realizacji lokalnych potrzeb i usprawnień takich jak nowe ławki i stojaki rowerowe, skwery czy udogodnienia dla niepełnosprawnych. Możliwe też będzie zorganizowanie wydarzeń kulturalnych. Zaangażowanie w proces dużej liczby mieszkańców pozwoli na identyfikację i wskazanie najpilniejszych oczekiwań społecznych.

Mapa Potrzeb Lokalnych jest realizowana przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania w ramach Programu dla Śródmieścia. Narzędzia informatyczne zostały przygotowane przez Centrum Badań Metropolitalnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Projekt współfinansuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Ankietę można wypełnić do czwartku, 31 marca włącznie na stronie internetowej www.mapapotrzeblokalnych.pl/lazarz.


Komentarze (3)

31-03-2016 18:46:46
Pablo
Lepiej późno niż wcale. Szkoda, że info o ankiecie tak późno poszła. Nie posiadam szajsbooka itp.
30-03-2016 10:53:34
JS
Info o ankiecie było rozprowadzane w mediach społecznościowych od dawna. Ja wypełniłem na początku marca.
30-03-2016 05:29:36
Szczun zez Łazarza
Szkoda ,że tak późno to info o ankiecie , bo ile osób zdąży wypełnić ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte

31

mar

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał Konkursu Piosenki Przedszkolnej dla dzieci od 3 do 6 latODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowy Wieczór Integracyjny przygotowany przez wolontariuszy CIM HoryzontyODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: