Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Disko - kultura zabawy" do czwartku w Pix.House - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Disko - kultura zabawy" do czwartku w Pix.House
28-03-2016 20:56   Janusz Ludwiczak
Jak bawimy się w czasie wolnym? Co zmieniło się przez lata? Jakie są różnice w celebracji zabawy w Polsce i za granicą? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć na wystawie fotografii "Disko - kultura zabawy", którą od czwartku będzie można oglądać w galerii fotografii Pix.House przy ul. Głogowskiej 35a.

Wystawa "Disco" będzie pierwszą z cyklu poświęconych zabawie i celebracji czasu wolnego. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną zdjęcia Renaty Dąbrowskiej (Wiejskie dyskoteki), Piotra Małeckiego (Disco Polo) oraz Macieja Dakowicza (Cardiff nocą).

Wernisaż wystawy w czwartek, 31 marca o godz. 18:30 w galerii fotografii Pix.House przy ul. Głogowskiej 35a. Wystawa czynna będzie do 15 kwietnia w godzinach otwarcia (od wtorku do soboty od 16:00 do 20:00, w niedzielę od 14.00 do 16.00). Wstęp wolny.


Renata Dąbrowska (ur. 1983), mieszka w Gdańsku. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem). Wielokrotna laureatka polskich konkursów fotografii prasowej. Od 2005 roku współpracuje z trójmiejskim oddziałem “Gazety Wyborczej”. Inne publikacje: „Duży Format”, „Wysokie Obcasy”, „Newsweek Polska”, „Polityka”, „Wprost”, „Tygodnik Powszechny”, „Gazeta Polska”, „Press”. Na swoim koncie ma też wiele wystaw fotograficznych, indywidualnych i zbiorowych. W 2012 wydała album z fotografiami pt. „Ja, Renata Dąbrowska ­ 100 Portretów”. Od 2009 roku prowadzi blog dziewczynkazaparatami.blogspot.com Laureatka Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury na rok 2012, oraz Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska 2012 r.
"Wiejskie dyskoteki" – zafascynowali mnie młodzi ludzie, klimaty między nimi, kolory. W ciągu dwóch lat byłam na kilkunastu takich dyskotekach, w województwie pomorskim, kujawsko – pomorskim i warmińsko – mazurskim. Pracowałam nad tym tematem dla siebie, nikt go ode mnie nie zamawiał ale też nie wymagał, jak mam go robić.

Piotr Małecki – fotograf, filmowiec, dokumentalista, współzałożyciel i członek agencji Napo Images. Wielokrotnie nagradzany w konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą. Publikował w magazynach „Stern”, „Der Spiegel”, „Newsweek”, „Time”, „The New York Times”, „The Guardian”, „Financial Times”, „Polityka”.
Disco polo to muzyka małych polskich miast i wsi. Mimo że wiele osób nie zdradza się z przywiązaniem do tej muzyki, disco polo przeżywa rozkwit i zdobywa nowych fanów – także wśród bywalców warszawskich klubów.

Maciej Dakowicz urodził się 1976 roku w Białymstoku. Uzyskał tytuł doktora informatyki. Porzucił naukę koncentrując się na pracy fotografa, podróżnika i dokumentalisty. Ma w swoim dorobku wiele publikacji, wyróżnień konkursowych. Uczestniczył w licznych wystawach i festiwalach fotograficznych na całym świecie. Maciej jest współzałożycielem „Third Floor Gallery” w Cardiff i należy do polskiego kolektywu Un-Posed.
"Car­diff nocą". „Cardiff to stolica Walii. W młodym i dynamicznym 300-tysięcznym mieście skupia się życie nocne całego regionu. Ludzie spotykają się tu w sobotni wieczór w centrum miasta w jed­nym tylko celu – żeby imprezować. Ulica staje się miejscem zdarzeń w ich życiu ważnych i błahych, tłem rozmaitych perypetii życiowych. Zdjęcia powstały między listopadem 2008 a marcem 2010 r.”.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: