Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trzy tysiące naukowców z ponad 80 krajów zjedzie na Targi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Trzy tysiące naukowców z ponad 80 krajów zjedzie na Targi
26-03-2016 08:22   Janusz Ludwiczak
Pod koniec lipca Międzynarodowe Targi Poznańskie gościć będą ponad 3 tysiące naukowców z ponad 80 krajów. Poznań wygrał z ośmioma innymi miastami rywalizację o organizację 24. Światowego Kongresu Politologów. Spotkanie po raz pierwszy odbędzie się w państwie Europy Wschodniej.

Światowe Kongresy Nauk Politycznych, które odbywają się co dwa lata, są najważniejszym wydarzeniem dla politologów, a ich lokalizacja prestiżowym wyróżnieniem dla ośrodków akademickich, będących gospodarzami. To także wyraz uznania dla miast – organizatorów i znakomita szansa na ich promocję. Warto dodać, że Światowy Kongres Nauk Politycznych po raz pierwszy będzie gościł w Europie Środkowo-Wschodniej, co jest dodatkowym powodem do satysfakcji dla środowiska polskich politologów – przekonuje prof. Dorota Piontek z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Poznań był jednym z dziewięciu miast, który ubiegał się organizację Światowego Kongresu Politologów. Głównym tematem spotkania będzie polityka w świecie nierówności. . To wyzwanie, z którymi muszą zmierzyć się politycy na całym świecie, a kongres jest okazją, by po raz kolejny udowodnić przydatność nauk społecznych w kształtowaniu realnej polityki.

Międzynarodowe Towarzystwo Nauk Politycznych (IPSA) powstało w 1949 roku pod egidą UNESCO. Skupia politologów z całego świata, reprezentujących nie tylko uczelnie, ale także środowiska analityków i doradców politycznych. W IPSA zrzeszone są 42 narodowe towarzystwa zajmujące się politologią, w tym Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych. Członkiem zarządu PTNP jest prof. Tadeusz Wallas, dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Z kolei we wrześniu na Targi zjedzie tysiące stomatologów.

We wrześniu odbędzie się kongres stomatologiczny, w którym weźmie udział nawet 12 tysięcy osób. Będzie to największy kongres po konferencji klimatycznej w dziejach Poznania – powiedział w rozmowie z portalem lazarz.pl Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

Park Manitiusa
Piknik z Akademią Judo z okazji 10-lecia
W programie: Mistrzostwa Polski w pokazach judo, pokazy kendo, karate i aikido, paintball, dmuchany tor przeszkód, zabawy, konkursy, malowanie twarzy
<

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Odpust parafialny

17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: