Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bałtyk na półmetku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bałtyk na półmetku
25-03-2016 13:53   Janusz Ludwiczak
Równo za rok gotowy będzie biurowiec Bałtyk, który powstaje przy zbiegu ulic Bukowskiej i Roosevelta, na przeciwko Targów, przy samej Kaponierze. Ekipy budowlane kończą obecnie prace na 10 kondygnacji. Docelowo budynek będzie mieć 40 metrów wysokości - dokładnie 16 pięter.

Dotychczas wykorzystano już 80% materiałów przewidzianych na zbudowanie Bałtyku w stanie surowym. Najwięcej betonu i stali zbrojeniowej zużyto na podziemne kondygnacje oraz pierwsze cztery piętra. Od szóstej kondygnacji powierzchnia stropów maleje kaskadowo - powierzchnia podłogi ostatniego piętra będzie stanowić zaledwie 25% największego. Największym wyzwaniem dla wykonawców budynku staje się teraz jego wzrastająca wysokość. Do ochrony pracowników budowy i przechodniów wykorzystane zostaje coraz więcej zabezpieczeń m.in. barierki ochronne, daszki i specjalne siatki. Każdego dnia na placu budowy pracuje 200 osób. Jedna kondygnacja powstaje w dwa tygodnie.

Budowa Bałtyku ruszyła w listopadzie 2014 r. W tym czasie udało się wybudować trzy kondygnacje podziemne. Ukończonych jest już 10 kondygnacji, które znajdują się na wysokości 40 metrów 16 piętrowego wieżowca. Powstający w centrum Poznania budynek będzie mieścić w swoim wnętrzu nie tylko biura, ale także restauracje, kawiarnie, klub muzyczny i siłownia z centrum fitness. Najwyższe piętro ma zająć klub muzyczny, w którym można by zjeść posiłek, obejrzeć z tarasu widokowego panoramę miasta i posłuchać muzyki na żywo.

Aktualnie zarezerwowano ponad 40% powierzchni. To atrakcyjna przestrzeń nie tylko ze względu na usytuowanie budynku w samym centrum miasta. Bałtyk wraz z Concordią i Podwórkiem ma stać się inspirującym, miastotwórczym miejscem skupiającym wokół siebie ciekawe osobowości. Chciałbym, aby Bałtyk zachęcał, by przyjść tu z komputerem i popracować, spotkać się prywatnie lub biznesowo, ale też dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w mieście – mówi Michał Włodarczyk, partner Garvestu, który wraz z Grupą VOX jest inwestorem Bałtyku.

Biurowiec Bałtyk będzie mieć 18 tys. m kw. powierzchni i 68 metrów wysokości - 16 pięter i 3 kondygnacje podziemne, w których zlokalizowany zostanie parking podziemny. Zakończenie inwestycji planowane jest wiosną przyszłego roku.


R E K L A M A

Komentarze (1)

30-03-2016 00:40:36
Ala
Chyba błąd.... Nie miało być to 60-70m?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: