Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sala Ziemi zamieni się w Sejm, a biskupi z całej Polski spotkają się w szkole przy Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sala Ziemi zamieni się w Sejm, a biskupi z całej Polski spotkają się w szkole przy Głogowskiej
25-03-2016 11:59   Janusz Ludwiczak
Już za trzy tygodnie na Targach odbędzie się wspólne posiedzenie Sejmu i Senatu z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. W uroczystym Zgromadzeniu Narodowym weźmie udział 1,5 tysiąca osób. Z kolei prymas Polski, kardynałowie, arcybiskupi metropolici i biskupi wszystkich diecezji spotkają się w murach Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz (budynek dawnego 8 LO) przy ul. Głogowskiej 92, w specjalnym Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

15 kwietnia posłowie i senatorowie obradować podczas uroczystego posiedzenia Zgromadzenia Narodowego w ramach Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Tego dnia Sala Ziemi zamieni się w salę sejmową.

Przygotowania do uroczystych obchodów są w przygotowaniu i polecają m.in. na opracowywaniu scenariusza przebiegu uroczystości z Kancelarią Sejmu RP. 15 kwietnia na terenie MTP spodziewamy się ok. 1 500 osób – wyjaśnia Karolina Makowska z Poznań Congress Center.

W spotkaniu weźmie udział prezydent RP Andrzej Duda, przedstawiciele parlamentów państw europejskich, władz samorządowych oraz kościoła, w tym Apostolski w Polsce Abp. Celestino Miglior.

Nie wiadomo czy zgodnie z obecną praktyką większości posłów obrady prowadzone będą do późnych godzin nocnych. Pewne jest natomiast to, że zaprezentowane zostanie specjalne oratorium 966, którego twórcami są Jacek Sykulski - polski chórmistrz, dyrektor artystyczny Poznańskiego Chóru Chłopięcego, a także profesor Sylwester Dworacki, filolog klasyczny, związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Za przygotowanie oratorium odpowiedzialna jest Filharmonia Poznańska.

Ponadto 15 i 16 kwietnia w gmachu Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz (budynek dawnego 8 LO) przy ul. Głogowskiej 92 w ramach 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędzie się specjalna, nadzwyczajna 372. Konferencja Episkopatu Polski. Najprawdopodobniej w kościele Matki Boskiej Bolesnej prymas, kardynałowie, arcybiskupi i biskupi wezmą również udział w uroczystej mszy świętej.


R E K L A M A

Komentarze (6)

27-03-2016 09:41:01
JS
@Babsko Ale Franciszek ma klasę. Oni nie.
26-03-2016 20:31:12
Babsko
Mój interlokutorze, wielce mnie zasmucił Twój wpis. Myślałam, że pojawią się raczej komentarze, że się czepiam, bo przecież boisko szkoły jest bardzo duże a gości wcale nie będzie tak dużo. Myślałam, że ktoś napisze, że zapewne policja i straż miejska wyciągnęły już wnioski po koncercie Bajmu w Arenie i dobrze pokierują ruchem. Łudziłam się, że ktoś mnie zruga, bo przecież takich spotkań nie organizują idioci, tylko ludzie, którzy wiedzą co robią. Rozczarowałeś mnie. Po Twoim wpisie wnioskuję, że tym ważnym osobistościom dajesz przyzwolenie na parkowanie w miejscach niedozwolonych. Nie rozumiem tego. To ludzie z krwi i kości, ludzie którzy służą Kościołowi z powołania, Kościołowi czyli nam. Dlaczego mieliby niszczyć naszą zieleń? Jakież to niebezpieczeństwo grozi tym bardzo ważnym osobistościom? Ktoś czyha na ich zdrowie i życie? Jeśli tak, to po jakie licho to Zebranie jest organizowane w centrum miasta, w dzielnicy gdzie każde legalne miejsce parkingowe jest na wagę złota? Papież Franciszek przyjechałby tramwajem.
26-03-2016 14:21:13
eka z małeki
Przecież nikt dokładnie nie wie kiedy,jak,gdzie i w jakim rycie - wschodnim czy zachodnim odbył się ten chrzest.Dokumenty obce różnie to przedstawiają.Nasze są niestety stronnicze,fakt chrztu nie jest odnotowany w annałach Watykanu-a wydaje się że powinien,no chyba że jest to znowu jakiś wielki przekręt jak wiele innych.Tradycja nie zawsze pokrywa się z faktami i trzeba to niestety przyjąć do wiadomości co wcale nie umniejsza faktu odbycia tegoż chrztu.Jeżeli są ludzie którym ich wiedza i wiara pozwala w to wierzyć,niech wierzą byle by nie narzucali tak nachalnie i ostentacyjnie innym też wierzącym - a przede wszystkim swoim postępowaniem nie szkodzić co tak uporczywie i namolnie wręcz czynią.Wierzący-coś niecoś więcej uczyłem.Z poważaniem.
25-03-2016 21:40:59
JS
Wolę trawniki od tej zbieraniny, która Poznań ma w nosie, a zakorkuje go całkowicie. Miasto nic z tej wizyty nierobów nie będzie miało.
25-03-2016 16:32:10
do Babsko
Najważniejsze jest bezpieczeństwo tych bardzo ważnych osobistości a ty tu wyjeżdzasz z jakimis śmiesznymi trawnikami. Trawa sama się odrodzi i nie martw się o to.
25-03-2016 12:42:47
Babsko
Mam nadzieję, że w okolicach szkoły na Głogowskiej pojawi się wystarczająca ilość policji i strażników miejskich, aby nie dopuścić do rozjeżdżania naszych trawników.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: