Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zbiory poznańskich kiboli w Skalarze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zbiory poznańskich kiboli w Skalarze
22-03-2016 15:39   Janusz Ludwiczak
Z okazji 94. urodzin Kolejorza w biurowcu Skalar przy zbiegu ulic Hetmańskiej i Góreckiej można oglądać wystawę "Lech Poznań w europejskich pucharach - ze zbiorów poznańskich kiboli", na której można zobaczyć unikatowe pamiątki, wśród których są m.in. buty Ryszarda Jankowskiego, w których bronił Lecha w meczu z FB Barceloną na stadionie Camp Nou w stolicy Katalonii.

Na otwarciu wystawy pojawili się obecni, ale również byli piłkarze i trenerzy Lecha, nie tylko sekcji piłkarskiej, ale również koszykarskiej i hokejowej. Wernisaż otworzył m.in. wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który objął wystawę swoim patronatem.

Jestem kibicem Lecha Poznań od 7 roku życia. Jeszcze tata mnie prowadził na stadion na Dębcu. Ta wystawa to duży powód do satysfakcji, przypomina mi okres mojej młodości. Kiedyś klub był wielosekcyjny, teraz musi skupiać się tylko na futbolu, by nie powtórzyły się takie ekscesy jak sobotnia przegrana z Legią – powiedział podczas otwarcia wystawy wojewoda.

Chciałbym odczarować pojęcie kibol. W Poznaniu i Wielkopolsce inaczej traktujemy to pojęcie niż redaktorzy jednej z gazet, której tytułu nie będę wybierać. Piłka nożna łączy! – dodał Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Wystawa ma być początkiem do działalności Muzeum Lecha Poznań.

Klub stara się o muzeum. Takie miejsce jest potrzebne. Co roku można byłoby tam świętować urodziny. Do tego czasu tego typu wystawy będziemy chcieli robić co roku, zbliża się 100-lecie Lecha – zauważa Radosław Majchrzak, były prezes Lecha Poznań, obecnie prezes Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań.

Organizatorem i pomysłodawcą wystawy "Lech Poznań w europejskich pucharach - ze zbiorów poznańskich kiboli" jest Wojciech Dera, wierny kibic Kolejorza i członek Rady Osiedla Św. Łazarz.

Mój ojciec był kolejarzem - maszynistą i to on zaprowadził mnie na pierwszy mecz Lecha. Było to dokładnie 31 maja 1969 roku i od tego dnia niebiesko-białe barwy pozostały u mnie na dobre. W sumie dopingowałem Lecha na 863 meczach. Przeżyłem z zespołem mecze nawet w III lidze. W podróżach za zespołem zwiedziłem stadiony w całej Polsce, za wyjątkiem trzech: Stali Rzeszów, Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok. Najdłuższa wyprawa powiodła mnie na mecz aż do Kazachstanu – powiedział Wojciech Dera.

Wśród unikatowych eksponatów na wystawie są m.in. buty Ryszarda Jankowskiego, który grał z Barceloną w 1988 roku na Camp Nou. Nie brakuje również szalików, pamiątkowych biletów, starych zdjęć oraz piłek, szalików i proporczyków podarowanych przez samych piłkarzy.

Wystawę można oglądać w środę w godz. od 11 do 15 oraz w przyszłym tygodniu w PBG Gallery na trzecim piętrze Skalar Office Center przy ul. Góreckiej 1 (narożnik Hetmańskiej).


Komentarze (5)

23-03-2016 14:38:02
Tomek
Że ktoś z miasta przychylnie na niego patrzy, a nie tak jak JJ tylko krytykuje.
23-03-2016 10:09:08
Ja
Tomek, co rozumiesz przez to że klimat wokół klubu trochę się poprawia?
22-03-2016 19:32:35
Tomek
Fajnie, że klimat wokół klubu trochę się poprawia.
22-03-2016 17:49:57
Roman
Gratulacje Wojtku Super pasja
22-03-2016 15:50:54
maciej
byłem, jestem pod wrażeniem i podziwiam pasje Wojtka..
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: