Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Minister Anna Zalewska mówiła na Targach o zmianach w edukacji {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Minister Anna Zalewska mówiła na Targach o zmianach w edukacji {WIDEO}
22-03-2016 00:14   Janusz Ludwiczak
Likwidacja testów szóstoklasisty, powrót drożdżówek do szkół i możliwość fotografowania arkuszy przez maturzystów – to zmiany jakie zapowiedziała podczas debaty o oświacie Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wzięła udział w debacie "Bezpieczeństwo w szkole" z udziałem m.in. dyrektorów szkół i nauczycieli, która odbyła się w centrum kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Trzeba zmienić zapisy o systemie oświaty. Po raz pierwszy tak szeroko dyskutujemy o systemie edukacji. Musimy być razem w tych zmianach, które nie będą z dnia na dzień. To będzie ewolucja, która rozpocznie się w 2017 roku. Przez najbliższych kilka lat nie powinniśmy zachęcać do studiowania przyszłych nauczycieli, bo mamy zatrważający niż demograficzny. Jeśli nie zmienimy systemu będziemy mieli niekontrolowane zwolnienia nauczycieli – mówiła na Targach Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Minister Edukacji Narodowej zapowiedziała, że zlikwidowane zostaną testy szóstoklasisty. Egzaminy nie mają wpływu na promocję ucznia i ukończenie szkoły podstawowej, a jedynie sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem i logicznego rozwiązywania zdań matematycznych wśród uczniów.

Chcę napisać konstytucję szkolną. Ustawa o systemie edukacji jest absolutną katastrofą. Do niczego nie prowadzi test w szóstej klasie. Mamy edukacyjną wartość dodaną w gimnazjach. Wprowadzimy możliwość fotografowania arkuszy maturalnych, by uczniowie mogli odwoływać się od wyników. Najczęściej są to odwołania z biologii, chemii i matematyki, wśród osób, które aplikują na studia główne medyczne – zapowiedziała minister Anna Zalewska.

Szefowa resortu zapowiedziała również, że do szkół powrócą drożdżówki, złagodzone mają zostać również zasady żywienia dzieci w szkołach.

Debatę z udziałem Minister Edukacji Anny Zalewskiej transmitowaliśmy dla Państwa na żywo na Periscope. Oto krótka wideo-relacja ze spotkania:

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (1)

21-03-2016 19:56:00
sdfgh
Przyjechała ,,, po gadała i pojechała. A poznaniacy za pierdoły na scenie zapłacili heheh CO za kretynizm
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: