Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Minister Anna Zalewska mówiła na Targach o zmianach w edukacji {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Minister Anna Zalewska mówiła na Targach o zmianach w edukacji {WIDEO}
22-03-2016 00:14   Janusz Ludwiczak
Likwidacja testów szóstoklasisty, powrót drożdżówek do szkół i możliwość fotografowania arkuszy przez maturzystów – to zmiany jakie zapowiedziała podczas debaty o oświacie Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wzięła udział w debacie "Bezpieczeństwo w szkole" z udziałem m.in. dyrektorów szkół i nauczycieli, która odbyła się w centrum kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Trzeba zmienić zapisy o systemie oświaty. Po raz pierwszy tak szeroko dyskutujemy o systemie edukacji. Musimy być razem w tych zmianach, które nie będą z dnia na dzień. To będzie ewolucja, która rozpocznie się w 2017 roku. Przez najbliższych kilka lat nie powinniśmy zachęcać do studiowania przyszłych nauczycieli, bo mamy zatrważający niż demograficzny. Jeśli nie zmienimy systemu będziemy mieli niekontrolowane zwolnienia nauczycieli – mówiła na Targach Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.

Minister Edukacji Narodowej zapowiedziała, że zlikwidowane zostaną testy szóstoklasisty. Egzaminy nie mają wpływu na promocję ucznia i ukończenie szkoły podstawowej, a jedynie sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem i logicznego rozwiązywania zdań matematycznych wśród uczniów.

Chcę napisać konstytucję szkolną. Ustawa o systemie edukacji jest absolutną katastrofą. Do niczego nie prowadzi test w szóstej klasie. Mamy edukacyjną wartość dodaną w gimnazjach. Wprowadzimy możliwość fotografowania arkuszy maturalnych, by uczniowie mogli odwoływać się od wyników. Najczęściej są to odwołania z biologii, chemii i matematyki, wśród osób, które aplikują na studia główne medyczne – zapowiedziała minister Anna Zalewska.

Szefowa resortu zapowiedziała również, że do szkół powrócą drożdżówki, złagodzone mają zostać również zasady żywienia dzieci w szkołach.

Debatę z udziałem Minister Edukacji Anny Zalewskiej transmitowaliśmy dla Państwa na żywo na Periscope. Oto krótka wideo-relacja ze spotkania:

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (1)

21-03-2016 19:56:00
sdfgh
Przyjechała ,,, po gadała i pojechała. A poznaniacy za pierdoły na scenie zapłacili heheh CO za kretynizm
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

gru

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert jazzowy w wykonaniu uczniów instrumentalistyki jazzowej PSM II st. im. Fryderyka Chopina

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

17:00
Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Świąteczny kiermasz charytatywny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: