Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje nie będą jeździć Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje nie będą jeździć Głogowską
18-03-2016 08:12   Janusz Ludwiczak
Od piątku na Łazarz dojeżdża znów "trójka", a tramwaje linii nr 5 i 13 wróciły na Podgórną. Jednak największe utrudnienia komunikacyjne dopiero przed nami. W maju tramwaje nie pojadą ul. Roosevelta, a w drugiej połowie czerwca bimby znikną z ulicy Głogowskiej. Z kolei w lipcu tramwaje linii nr 3, 5, 8 i 14 nie będą dojeżdżać na Górczyn.

Od 1 marca przez ostatnie dwa tygodnie prowadzone były prace torowe na ul. Podgórnej i Moście Św. Rocha. Z tego powodu innymi trasami kursowały tramwaje m.in. linii nr 3, 5 i 13. Od dziś "trójka" znów dojeżdża na Łazarz, a "piątką" i "trzynastką" można dojechać w okolice Kupca, Pl. Bernardyńskiego czy do Politechniki.

To jednak dopiero początek tegorocznych remontów. W maju wymieniane będą zwrotnice na Moście Dworcowym oraz na ul. Roosevelta, od strony Kaponiery. W drugiej połowie czerwca remontowane będą zwrotnice przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, od strony Rynku Łazarskiego. A to oznacza, że główną ulicą Łazarza zamiast tramwajów będą jeździć autobusy zastępcze. W tym samym czasie mają być wymieniane zwrotnice na węźle "Traugutta" - innymi trasami pojadą więc tramwaje linii nr 1, 11 i 27 (być może już przemianowana na "siódemkę"). Na lipiec zaplanowano natomiast wymianę zwrotnic łączących układ torowy zajezdni z torowiskiem na ulicy Głogowskiej. Na czas prowadzonych prac na Górczyn nie dojadą tramwaje linii nr 3, 5, 8 i 14.

Utrudnienia będą również w całym Poznaniu. W kwietniu zaplanowano remont na pętli Połabska i Piątkowska oraz trasie Winiarskiej. Później ekipy MPK przeniosą się na górny taras Rataj, gdzie remontowane będą tory w najgorszym stanie, przede wszystkim pomiędzy Kórnicką a os. Lecha. Na Polankę nie dojadą więc z Łazarza tramwaje linii nr 5 i 18. W wakacje wstrzymany zostanie natomiast ruch na trasie PeSTki pomiędzy Mostem Teatralnym a pętlą na os. Sobieskiego.

Na wszystkie prace miasto przeznaczy 22 mln zł.

To pozwoli nam poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy pasażerów, a także zwiększyć prędkość w całej sieci – wyjaśnia Piotr Snuszka, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Torowisko, które jest intensywnie eksploatowane, żyje 10 lat. Remonty musimy przeprowadzać również dla bezpieczeństwa samych pasażerów – tłumaczy Wojciech Tulibacki, prezes MPK.

O wszelkich utrudnieniach jak zawsze będzie pasażerów i kierowców informować na bieżąco.

Przypominamy również, że od dziś do 25 marca w związku z pracami torowymi na ul. Dąbrowskiego (pomiędzy Kościelną a Żeromskiego) autobusy linii nr 64 będą jeździć objazdem przez Dąbrowskiego, Roosevelta, Pułaskiego, al. Wielkopolską.

Na trasie objazdu "64" będzie zatrzymywać się na przystankach: "Rynek Jeżycki" (na ul. Dąbrowskiego), "Most Teatralny" (na ul. Roosevelta w kierunku Puszkina, na ul. Dąbrowskiego w kierunku Kaczej), "Wielkopolska" (na ul. Pułaskiego) oraz "Klin n/ż" (na al. Wielkopolskiej).

Ponadto od poniedziałku w związku z remontem torowiska na ul. Towarowej autobusy linii nr 51 i 68 jadąc spod dworca Poznań Główny w kierunku al. Niepodległości kursować będą ulicą Powstańców Wielkopolskich (powrót przez Al. Niepodległości i Matyi). Na ul. Powstańców Wielkopolskich utworzony zostanie dodatkowy przystanek, na którym zatrzymywać się będą autobusy linii nr 51 i 68 oraz nr 71 i 905.


R E K L A M A

Torowisko na ul. Głogowskiej było wymieniane równo 10 lat temu, wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Hetmańską
Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Taki był Łazarz... w 2006 roku

ZOBACZ TAKŻE: KOMUNIKACJA - Utrudnienia dla pasażerów, kierowców i pieszych

Komentarze (2)

18-03-2016 20:36:27
A po co w ogóle nam tramwaje? Puścić same autobusy, podnieść ceny biletów i będzie super.
18-03-2016 19:23:03
Negatyw
Nikt nie zadbał gdy wypadało, więc teraz trzeba naprawiać wszystko masowo...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: