Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Władze Poznania nie będą rozliczane tylko z przejścia na dworzec". Jest kompromis ws. Grunwaldzkiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Władze Poznania nie będą rozliczane tylko z przejścia na dworzec". Jest kompromis ws. Grunwaldzkiej
15-03-2016 12:07   Janusz Ludwiczak
"Władze Poznania nie będą rozliczane tylko z przejścia dla pieszych na dworzec, które bez urazy, ale potrafi zrealizować burmistrz gminy, ale wielkich inwestycji" – powiedział podczas dzisiejszej sesji Marek Sternalski, przewodniczący klubu radnych miasta Poznania z PO. "Nigdy nie byliśmy przeciwko budowie ścieżki rowerowej na Grunwaldzkiej, jednak stanowcze NIE dla zwężenia ulicy od Wojskowej do Stolarskiej – dodał Bartosz Zawieja, przewodniczący poznańskiej Platformy. Popołudniu wiceprezydent Maciej Wudarski i radni przedstawią "kompromis w sprawie ulicy Grunwaldzkiej".

Zgadzamy się co do ograniczenia ruchu samochodowego, ale nie na zasadach wprowadzanych przez aktywistów miejskich. Kwestie transportowe to ważna sprawa, jednak chcemy mówić o rzeczach poważnych. Powinniśmy rozwijać się jak inne kraje na świecie i kierowców zachęcać do skorzystania z alternatywnych środków transportu, a nie ich karać. Dyskusje toczące się wokół ul. Grunwaldzkiej są manifestem ideologicznym, a nie realnym rozwiązaniem. Osiedle Kopernika, na którym mieszka tysiące ludzi od lat nie może doczekać się tramwaju. Nie będziemy drugim Wiedniem, Kopenhagą bez realnych projektów. Władze Poznania nie będą rozliczane tylko z przejścia dla pieszych na dworzec, które bez urazy, ale potrafi zrealizować burmistrz gminy, ale wielkich inwestycji – mówił podczas dzisiejszej sesji Marek Sternalski, przewodniczący klubu radnych PO w Radzie Miasta Poznania.

Do ostatniej swojej wypowiedzi z poprzedniej sesji odniósł się również szef Platformy Obywatelskiej w Poznaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Zawieja: "Nie ma naszej zgody na zamknięcie jednego pasa ruchu" – spór o Grunwaldzką

Chciałbym przeprosić jeśli kogoś uraziłem. Kocham Grunwald. Zastrzeżenia mam jednak wobec drogi rowerowej. Nigdy nie byliśmy przeciwko budowie ścieżki rowerowej, wręcz przeciwnie. Głosami radnych PO i PRO została przyjęta poprawka budżetowa na budowę drogi rowerowej od ronda Skubiszewskiego do ronda Jeziorańskiego. Kwestie torowiska nie budzą kontrowersji. Pamiętajmy, że Grunwaldzka to Targi, a Targi to taksówkarze, gastronomia, hotelarze. Stanowcze NIE dla zwężenia Grunwaldzkiej od Wojskowej do Stolarskiej – powiedział radny Bartosz Zawieja, przewodniczący PO w Poznaniu.

Radni PO odnieśli się również do wypowiedzi Włodzimierza Nowaka, który jak stwierdził:
"Oburzające jest szermowanie "stanowiskami rad osiedli". Poza pozytywnymi stanowiskami rad osiedla Łazarz i Jeżyce, żadna inna nie zajęła stanowiska. Stanowisko zajęli znajomi przewodniczącego Platformy z zarządów osiedli Stary Grunwald i Grunwald Południe, natomiast w obu radach jest duża akceptacja dla wydzielenia torowiska, podobnie jak w radzie Osiedla Kwiatowego" – napisał na portalu miastopoznan.pl Włodzimierz Nowak.

Trzymam uchwały rad osiedli. "Szermowanie" nie miało miejsca, niech pan się przejdzie na Matejki i dobrze zapozna z uchwałami. Wskazuje Pan, że 62,3% mieszkańców czterech grunwaldzkich osiedli korzysta z transportu publicznego. Mam właśnie plan transportowy i przeprowadzone badanie z udziałem ponad 110 tys. mieszkańców. Zgodnie z nim z transportu publicznego korzysta 51,1% mieszkańców tych osiedli – dodał radny Bartosz Zawieja.

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz o Grunwaldzkiej: "Wydzielenie torowiska jest zasadne"

Popołudniu wiceprezydent Maciej Wudarski i miejscy radni przedstawią "kompromis w sprawie ulicy Grunwaldzkiej".


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: