Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Władze Poznania nie będą rozliczane tylko z przejścia na dworzec". Jest kompromis ws. Grunwaldzkiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Władze Poznania nie będą rozliczane tylko z przejścia na dworzec". Jest kompromis ws. Grunwaldzkiej
15-03-2016 12:07   Janusz Ludwiczak
"Władze Poznania nie będą rozliczane tylko z przejścia dla pieszych na dworzec, które bez urazy, ale potrafi zrealizować burmistrz gminy, ale wielkich inwestycji" – powiedział podczas dzisiejszej sesji Marek Sternalski, przewodniczący klubu radnych miasta Poznania z PO. "Nigdy nie byliśmy przeciwko budowie ścieżki rowerowej na Grunwaldzkiej, jednak stanowcze NIE dla zwężenia ulicy od Wojskowej do Stolarskiej – dodał Bartosz Zawieja, przewodniczący poznańskiej Platformy. Popołudniu wiceprezydent Maciej Wudarski i radni przedstawią "kompromis w sprawie ulicy Grunwaldzkiej".

Zgadzamy się co do ograniczenia ruchu samochodowego, ale nie na zasadach wprowadzanych przez aktywistów miejskich. Kwestie transportowe to ważna sprawa, jednak chcemy mówić o rzeczach poważnych. Powinniśmy rozwijać się jak inne kraje na świecie i kierowców zachęcać do skorzystania z alternatywnych środków transportu, a nie ich karać. Dyskusje toczące się wokół ul. Grunwaldzkiej są manifestem ideologicznym, a nie realnym rozwiązaniem. Osiedle Kopernika, na którym mieszka tysiące ludzi od lat nie może doczekać się tramwaju. Nie będziemy drugim Wiedniem, Kopenhagą bez realnych projektów. Władze Poznania nie będą rozliczane tylko z przejścia dla pieszych na dworzec, które bez urazy, ale potrafi zrealizować burmistrz gminy, ale wielkich inwestycji – mówił podczas dzisiejszej sesji Marek Sternalski, przewodniczący klubu radnych PO w Radzie Miasta Poznania.

Do ostatniej swojej wypowiedzi z poprzedniej sesji odniósł się również szef Platformy Obywatelskiej w Poznaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Zawieja: "Nie ma naszej zgody na zamknięcie jednego pasa ruchu" – spór o Grunwaldzką

Chciałbym przeprosić jeśli kogoś uraziłem. Kocham Grunwald. Zastrzeżenia mam jednak wobec drogi rowerowej. Nigdy nie byliśmy przeciwko budowie ścieżki rowerowej, wręcz przeciwnie. Głosami radnych PO i PRO została przyjęta poprawka budżetowa na budowę drogi rowerowej od ronda Skubiszewskiego do ronda Jeziorańskiego. Kwestie torowiska nie budzą kontrowersji. Pamiętajmy, że Grunwaldzka to Targi, a Targi to taksówkarze, gastronomia, hotelarze. Stanowcze NIE dla zwężenia Grunwaldzkiej od Wojskowej do Stolarskiej – powiedział radny Bartosz Zawieja, przewodniczący PO w Poznaniu.

Radni PO odnieśli się również do wypowiedzi Włodzimierza Nowaka, który jak stwierdził:
"Oburzające jest szermowanie "stanowiskami rad osiedli". Poza pozytywnymi stanowiskami rad osiedla Łazarz i Jeżyce, żadna inna nie zajęła stanowiska. Stanowisko zajęli znajomi przewodniczącego Platformy z zarządów osiedli Stary Grunwald i Grunwald Południe, natomiast w obu radach jest duża akceptacja dla wydzielenia torowiska, podobnie jak w radzie Osiedla Kwiatowego" – napisał na portalu miastopoznan.pl Włodzimierz Nowak.

Trzymam uchwały rad osiedli. "Szermowanie" nie miało miejsca, niech pan się przejdzie na Matejki i dobrze zapozna z uchwałami. Wskazuje Pan, że 62,3% mieszkańców czterech grunwaldzkich osiedli korzysta z transportu publicznego. Mam właśnie plan transportowy i przeprowadzone badanie z udziałem ponad 110 tys. mieszkańców. Zgodnie z nim z transportu publicznego korzysta 51,1% mieszkańców tych osiedli – dodał radny Bartosz Zawieja.

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz o Grunwaldzkiej: "Wydzielenie torowiska jest zasadne"

Popołudniu wiceprezydent Maciej Wudarski i miejscy radni przedstawią "kompromis w sprawie ulicy Grunwaldzkiej".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: