Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Coraz więcej osób korzysta z komunikacji miejskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Coraz więcej osób korzysta z komunikacji miejskiej
12-03-2016 00:29   redakcja, Urząd Miasta Poznania
O 18,6 milionów wzrosła liczba osób korzystających z tramwajów i autobusów – wynika z danych Zarządu Transportu Miejskiego.

W 2014 r. autobusy i tramwaje MPK oraz podmiejskich przewoźników przewiozły 208 milionów pasażerów. Według danych ZTM w ubiegłym roku liczba ta zwiększyła się do 226,6 mln. Efektem tego może być korzystna oferta biletowa i wprowadzenie korekt w taryfie tPortmonetki.

tPortmonetka coraz lepiej służy pasażerom. Jest to produkt wyróżniający Poznań w skali kraju, bo pasażerowie płacą za faktycznie przejechane przystanki. To zachęca poznaniaków do korzystania z tego rozwiązania. Dla nas bardzo istotny jest też wzrost sprzedaży biletów długookresowych, bo to oznacza więcej stałych, lojalnych klientów. Jej wartość sięgnęła w minionym roku 100 mln zł. Coraz większy jest też udział biletów okresowych w całkowitej wartości sprzedaży, który wynosi obecnie 53,5% – uważa Bogusław Bajoński, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

W 2015 roku wartość sprzedaży biletów wyniosła 186 mln 700 tys. zł., czyli o niecałe 600 tys. zł więcej niż roku rok wcześniej.

Zawsze jest coś za coś. Zależy nam na przyciąganiu nowych klientów i dlatego staramy się uatrakcyjniać nasza ofertę taryfową. Wprowadziliśmy wiele ulg, a to kosztuje. Mimo tych kosztów osiągnęliśmy dobry wynik. Najważniejsze, że cele w zakresie zwiększenia liczby pasażerów zostały zrealizowane. To nas bardzo cieszy, bo chcemy, by coraz więcej osób przesiadało się z samochodów do autobusów i tramwajów. To musi być nasz cel nadrzędny, jeśli chcemy zmniejszenia ruchu samochodowego w mieście – wskazuje Bogusław Bajoński, dyrektor ZTM.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: