Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W budynkach dawnego szpitala kolejowego przy Orzeszkowej powstało osiedle dla 70 rodzin - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W budynkach dawnego szpitala kolejowego przy Orzeszkowej powstało osiedle dla 70 rodzin
11-03-2016 08:18   Janusz Ludwiczak
W czterech willach przy ul. Orzeszkowej, w których mieścił się szpital kolejowy powstały mieszkania, luksusowe apartamenty i lokale usługowe. Inwestor wybudował również dwa nowe budynki mieszkalne oraz dom jednorodzinny. W sumie powstało tutaj 70 mieszkań, z czego deweloper sprzedał 29 lokali (41,4%). Wciąż do nabycia są mieszkania, których ceny sięgają od ponad 330 tys. zł za kawalerkę o powierzchni 33,61 m2 do miliona złotych za apartament czteropokojowy z kuchnią o powierzchni 97 m2.

Inwestycja ruszyła pod koniec października 2013 r. Inwestor, firma Wechta wyremontował cztery wille po dawnym szpitali kolejowym oraz wybudował trzy nowe budynki.

W kompleksie przy ul. Orzeszkowej w 7 budynkach znalazło się w sumie 70 mieszkań oraz 5 lokali usługowych. W jednym z nich działa już prywatna przychodnia stomatologiczna.

Wszystkie nowe lokale mieszkalne zostały oddane do użytku w stanie surowym - deweloperskim. W windę wyposażone są jedynie nowe budynki. Jak zapewnia przedstawiciel inwestora wszystkie prace w budynkach po dawnym szpitalu prowadzone były pod czujnym okiem konserwatora zabytków.

Staraliśmy się zachować nawet stare, drewniane schody. Wszystkie prace prowadzone były pod nadzorem biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, dlatego w starych budynkach nie mogliśmy dobudować windy – wskazuje Marcin Jezierski z biura sprzedaży Wechta.

Inwestor sprzedał już 29 (41,4%) mieszkań z 70 dostępnych. Na nowych lokatorów czeka 30 mieszkań, których ceny kształtują się od 330 319,08 zł za kawalerkę z aneksem kuchennym o powierzchni 33,61 m2 do nawet miliona złotych za czteropokojowy apartament o powierzchni 97 m2.


W 1895 roku po północnej stronie ulicy Orzeszkowej wybudowano kompleks budynków wilowych Kaiser-Wilhelm-Anlage, które nazywane były również " Polem zamkowym (Feldschloss)".

W willi pod numerami 6/10 ok. 1900 roku powstał szpital początkowo z oddziałem ginekologiczno-położniczym, później poszerzony również o chirurgię. W 1921 budynki wykorzystano na lecznicę kolejową. Szpital kolejowy działał tutaj do lipca 2007 roku. Trzy lata później w willach przy Orzeszkowej urządzono wystawę w ramach festiwalu Mediations Biennale, o czym szerzej w artykule: Galeria sztuki w budynkach dawnego szpitala kolejowego.

ZOBACZ TAKŻE: Została wytyczona pod koniec XIX wieku, za Niemców zwała się Schillera


R E K L A M A

Komentarze (1)

11-03-2016 11:05:01
JS
A ile szanowny inwestor wybudował miejsc parkingowych dla tych 70 mieszkań? 10?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: