Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Galeria Pix.House, Kolektyw Kąpielisko i Otwarta Strefa Kultury otrzymały dotację od miasta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Galeria Pix.House, Kolektyw Kąpielisko i Otwarta Strefa Kultury otrzymały dotację od miasta
11-03-2016 00:17   Janusz Ludwiczak
78 tys. zł dla galerii fotografii Pix.House, 29,5 tys. zł na kiełkowanie przyszłości Kolektywu Kąpielisko czy 76,5 tys. zł na kontynuację działań Otwartej Strefy Kultury – Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania przyznał dotacje w konkursach grantowych na realizację projektów kulturalnych.

Na Łazarzu ma być jeszcze więcej kultury. Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania rozstrzygnął konkursy, w których organizacje, fundacje i stowarzyszenia mogły otrzymać dotację na realizację działań kulturalnych. W 2014 roku miasto wsparło w konkursach w konkursach dotacyjnych 81 projektów kulturalnych, w ubiegłym roku już 127, a w tym roku kulturalna oferta Poznania wzbogaci się o 165 wydarzeń.

W sumie w 2016 roku Poznań na współpracę z organizacjami pozarządowymi w kulturze przeznaczy 10,5 milionów złotych, m.in. na widowisko plenerowe "Księżna Dobrawa - matka chrzestna Polski" przy okazji Targów Edukacyjnych na terenie MTP.

Kulturalnie będzie również na Łazarzu. Galeria fotografii Pix.House otrzymała 78 tys. zł na kontynuację działań. Kolektyw Kąpielisko dostał 29 500 zł na projekt "Kiełkowanie przyszłości: społeczność sąsiedzka-obywatelska", czyli coroczne działania w ogrodzie społecznym obok pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Z kolei Fundacji Otwarta Strefa Kultury przyznano 76,5 tys. zł na realizację projektu "Włącz Łazarz - Nowi Bohaterowie". Ponadto 20 tys. zł otrzymało Poznańskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury na "Łazarską Platformę Artystyczną". Dotację w wysokości 30 tys. zł otrzymało Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe "Integracje" na zorganizowanie XVI Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje", a 21 650 zł przyznano Stowarzyszeniu Muzycznemu "Akolada" na realizację koncertów Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta Poznania przy MPK.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: