Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznańska Masa Krytyczna o drodze rowerowej na Grunwaldzkiej: "To bubel, projekt ma błędy" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznańska Masa Krytyczna o drodze rowerowej na Grunwaldzkiej: "To bubel, projekt ma błędy"
10-03-2016 16:44   Janusz Ludwiczak
Projekt drogi rowerowej na ul. Grunwaldzkiej podzielił środowiska rowerowe. Kamila Sapikowska z Poznańskiej Masy Krytycznej uważa, że projekt jest bublem i zawiera błędy. Jej zdaniem nie pomyślano o obsłudze rowerowej dla I LO, a także już istniejąca droga pieszo-rowerowa na sąsiedniej ul. Bukowskiej blokowana jest przez samochody.

Dziś miało odbyć się spotkanie Rady Rowerowej działającej przy Urzędzie Miasta Poznania i ZDM, niedoszło jednak ono do skutku, gdyż aktywiści rowerowi podzieleni są w sprawie projektu drogi rowerowej na ul. Grunwaldzkiej.

Dla nas jest to absolutny bubel, wsteczny projekt, który nie ma nic wspólnego z projektowaniem nowoczesnej infrastruktury w miastach. Skoro ten projekt jest niby tak świetny to polecam wysłanie go do Kopenhagi, Paryża, Amsterdamu, Madrytu czy nawet do Berlina. Ciekawe jak te miasta do niego się odniosą. Projekt ma błędy. Jestem zdziwiona, że został on zaakceptowany przez niektórych aktywistów rowerowych. Prowadzi on do usunięcia rowerzystów z jezdni – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Kamila Sapikowska z Poznańskiej Masy Krytycznej.

To są półśrodki. W opinii do ZDM napisałam: Grunwaldzka to nie jest droga na Berlin, by całą szerokością szły czołgi. To się tyczy całej ulicy, która ma prawie 7 km długości. Dlaczego droga rowerowa ma być tylko po jednej, południowej stronie ulicy Grunwaldzkiej? Co z obsługą rowerów dla I LO? Istniejąca droga pieszo-rowerowa na Bukowskiej jest blokowana przez busy Enea. Może najpierw z tym należałoby coś zrobić – dodaje Kamila Sapikowska.

Projekt drogi rowerowej w ciągu ul. Grunwaldzkiej od Ronda Jeziorańskiego do Śniadeckich {POBIERZ PDF}

Projekt drogi rowerowej w ciągu ul. Grunwaldzkiej od Śniadeckich do Roosevelta{POBIERZ PDF}

Projekt drogi rowerowej w ciągu ul. Iłłakowiczówny {POBIERZ PDF}

Projekt drogi rowerowej od ul. Obozowej do Wyspiańskiego - przez Park Manitiusa{POBIERZ PDF}

Projekt drogi rowerowej w ciągu ul. Szylinga{POBIERZ PDF}

Opis koncepcji{POBIERZ PDF}


R E K L A M A

Komentarze (3)

16-03-2016 10:09:40
KRos
Brawo Tadziu za tę wypowiedź
11-03-2016 13:10:44
kompromis?
a były inne opcje? bo to wygląda na jedyną słuszną wrsję, która jest lansowana...
10-03-2016 18:18:31
T.Mirski
Chciałbym wyraźnie podkreślić, że krytyczna opinia Kamili Sapikowskiej jest związana ze znacznie dalej idącymi oczekiwaniami co do zmian na ulicy Grunwaldzkiej. Jako Rowerowy Poznań (SRM) chcielibyśmy oczywiście również więcej, ale zaprezentowana wersja jest kompromisowa i realna do wdrożenia. Mamy również do niej uwagi (postulujemy m.in. przejście przez Grunwaldzką na wysokości Ułańskiej), ale w kluczowych elementach się z zaprezentowaną przez miasto wizją zgadzamy - choć medialnie zyskała zły rozgłos, godzi ona interesy wszystkich uczestników ruchu. Należy tutaj ponadto podkreślić, że petycję ze słowami poparcia dla tej trasy podpisało aż 800 osób!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: