Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W przyszłym roku ruszy przebudowa ulicy Kolejowej. Zniknie bruk, a skrzyżowania zostaną wyniesione - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W przyszłym roku ruszy przebudowa ulicy Kolejowej. Zniknie bruk, a skrzyżowania zostaną wyniesione
10-03-2016 12:53   Janusz Ludwiczak
W końcu ruszy remont Kolejowej. Wiadomo już, że zrealizowany zostanie wcześniejszy projekt z uwzględnieniem uwag mieszkańców i Rady Osiedla Św. Łazarz, zakładający generalną przebudowę ulicy. Zniknąć ma zabytkowa kostka brukowa, a niektóre skrzyżowania zostaną wyniesione.

W czerwcu ubiegłego roku miała rozpocząć się gruntowna przebudowa Kolejowej. Na ten cel miasto zarezerwowało 9 milionów 200 tysięcy złotych w latach 2015-2016, a kolejne 2 mln zł na przygotowanie projektu i dokumentacji technicznej.

Jak już informowaliśmy wojewoda wstrzymał przebudowę ulicy Kolejowej. Oznacza to, że cała procedura związana z rozpoczęciem inwestycji musi ruszyć od nowa. W listopadzie przeprowadzono konsultacje społeczne dla mieszkańców z udziałem Miejskiego Konserwatora Zabytków, przedstawicieli Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Transportu Miejskiego oraz Poznańskich Inwestycji Miejskich, a także Rady Osiedla Św. Łazarz. Na początku stycznia Rada Osiedla Św. Łazarz musiała zdecydować, który wariant remontu Kolejowej wybrać - gruntowną przebudowę arterii wraz z wymianą infrastruktury podziemnej i poszerzeniem jezdni czy tylko remont, w ramach którego wymienione zostałyby chodniki i nawierzchnia jezdni. Ostatecznie łazarski samorząd pomocniczy wybrał wariant, zakładający generalną przebudowę ulicy Kolejowej, o czym szerzej informowaliśmy 13 stycznia.

Wiadomo już, że inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku.

Konsultacje z mieszkańcami, radą osiedla i konserwator zabytków doprowadziły nas do zatoczenia koła. Przebudowa ulicy Kolejowej zostanie zrealizowana zgodnie z pierwotnymi założeniami, wprowadzone zostaną tylko zmiany w projekcie, prowadzimy rozmowy z projektantem. Raczej nie uda się części drzew, o których była mowa. Nie uda się również wybudować ulicy pozostawiając bruk, nie uzyskalibyśmy decyzji środowiskowej. Nie wykluczamy wprowadzenia komunikacji autobusowej, jednak chciałbym, by inwestycja była dedykowana przede wszystkim mieszkańcom Łazarza. Na pewno pojawią się wyniesione skrzyżowania i wysepki z elementami zieleni. Za 2-3 miesiące przedstawimy radzie osiedla koncepcję i projekt – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.


Komentarze (4)

10-03-2016 18:26:47
Kolejowa 33
I tak nie uwierzę dopóki nie zobaczę pierwszej maszyny roboczej, pierwszego pracownika, pierwszej przerzuconej łopaty.... Przecież to już któryś raz, bodajże pierwsze plany były na rozpoczęcie remontu 4 lata temu, a w zeszłym roku cieszyliśmy się jak dzieci, bo już miało ruszać. Obym nie był złym prorokiem - nie wierzę, że w przyszłym roku ruszy remont........... a bardzo bym chciał.
10-03-2016 14:01:26
mieszkaniec
Nie uwierzę póki nie zobaczę... Bardzo dobrze, że bruk zniknie. To nie muzeum. Może wreszcie spokojnie będę mógł latem otworzyć okna.
10-03-2016 13:49:19
as
Ile juz tych "przyszlych lat" bylo, uzbieraloby sie pewnie tyle ile informacji od Karola Krolla :)
10-03-2016 13:40:29
Keny
heh, nie można się dogadać to zrobimy po swojemu :D super! Czy ktoś coś zrobi, żeby Poznań ładnie wyglądał? Przecież już po dziurki w nosie jest poz-bruku, pustych miejsc po drzewach, parkujących i smrodzących samochodów.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: