Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje są blokowane przez samochody nie tylko na Grunwaldzkiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje są blokowane przez samochody nie tylko na Grunwaldzkiej
08-03-2016 11:12   Janusz Ludwiczak
Ostatnio dużo mówi się o wydzieleniu torowiska na ulicy Grunwaldzkiej. Okazuje się, że samochody blokują przejazd tramwajów w innych miejscach, najgorzej jest na ul. Głogowskiej przy Berwińskiego.

Kierowcy jadący od strony Górczyna, którzy chcą z Głogowskiej skręcić w lewo w Berwińskiego często mimo lewoskrętu wjeżdżają na torowisko i w ten sposób blokują przejazd tramwajom jadącym w stronę centrum, jak i Hetmańskiej.

Część kierowców robi tak, by nie tamować przejazdu innym samochodom jadącym prosto ulicą Głogowską. Zapominają jednak o tym, że kierowcy, którzy chcą jechać w kierunku centrum mają do dyspozycji jeszcze jeden pas ruchu. Tymczasem samochody blokują właśnie przejazd tramwajom, które przewożą znacznie więcej pasażerów.

Problem mogłoby rozwiązać namalowanie ciągłej linii pomiędzy torowiskiem a lewym pasem lub również montaż separatorów przed skrzyżowaniem z ul. Berwińskiego, takich, które są m.in. na ul. Podgórnej i trasie tramwajowej przez most Rocha.

Chcielibyśmy skończyć najpierw jedno, czyli zrealizować projekt na ul. Grunwaldzkiej. Potem zajmiemy się innymi problemami. Mamy świadomość tego, co dzieje się przy Berwinskiego – wyjaśnia portalowi lazarz.pl Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.


Komentarze (9)

10-03-2016 15:15:52
poznań
czemu nasze miasto nie może wyglądać pod względem transportu jak metropolie południowoamerykańskie, albo amerykańskie! Albo taka Moskwa - 10 pasów na ulicy i ... korek.
09-03-2016 15:07:56
Piotr
Jestem za montażem separatorów na całej długości Głogowskiej. @poznaniAnka Ciekawy ten twój pomysł: po co samochody na Grunwaldzkiej skoro mogą jechać Bukowską.
09-03-2016 06:12:31
Negatyw
Wczoraj wieczorem czekałem na dryndę na przystanku "Bałtyk" i widziałem tetrisa z blachosmrodami na torach. Uważam, że tory MUSZĄ być wydzielone. Niech tylko auta stoją w korkach.
08-03-2016 23:47:54
Kierowca
O wiele trudniejszy jest lewoskręt w Śniadeckich. - dostawy Towaru blokujące pas ruchu - korki w czasie Targów - piesi na czerwonym - rowerzyści na pasach z pełną prędkością Ale zgadzam się że widoczność na skrzyżowaniu z Berwińskiego jest ograniczona. Tutaj można jeszcze via Rynek Kanałową wyjechać.
08-03-2016 18:42:59
Michał
jak Jeździłem jako dostawca po grunwaldzie, jeżycach, łazarzu przez 9 godz. dziennie (pod presją czasu - taka praca) ... głogowskiej zawsze unikałem - tam sie żle jedzie - zbawieniem były ulice osiedlowe, najgorsze było to żę na tych uliach przybywało coraz wiecej samochodow bo ludzie nauczyli sie tak samo jak ja - gdzie można objeźdzać. pozdr.
08-03-2016 18:34:29
Michał
to jest taka sytuacja jak na wielu skrzyżowaniach - kiedy Kierowca wykonują manewr skrętu/wjazd na skrzyżowanie - kiedy nie ma miejsca na zjazd ze skrzyżowania - to jest wykroczenie drogowe karane mandatem.
08-03-2016 15:56:47
miś
zlikwidować wszystkie lewoskręty jak w przeciwnym kierunku i jak na Bukowskiej i nikt nikogo nie będzie blokował. miłośnik cyklistów i wróg samochodziarzy
08-03-2016 13:41:08
poznaniAnka
Zaczynam tęsknić za Grobelnym. Wudarski z Jaskowiakiem zachowują się jak roweroterroryści. Po jakiego grzyba droga rowerowa na Grunwaldzkiej i to kosztem jednego pasa ruchu. Czy włodarze i społecznicy wiedzą co się stanie, gdy będą Targi. Polecam zobaczyć co się dzieje, gdy jest Budma czy Polagra. Droga rowerowa jest na Bukowskiej niech nią jeżdżą rowerzyści. I co to znaczy potem zaczniemy się innymi problemami??? Aha, czy Grunwaldzka nade wszystko. O nie!!!
08-03-2016 08:59:54
Em
Myślę, że problem jest w tym, że z tego pasa jest ograniczona widoczność i dlatego kierowcy wjeżdżają na torowisko, po 1. aby lepiej wiedzieć, po 2. aby zdążyć.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: