Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Olimpijczycy nie będą mogli przygotowywać się do letnich igrzysk w Rio w hali sportowej obok Areny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Olimpijczycy nie będą mogli przygotowywać się do letnich igrzysk w Rio w hali sportowej obok Areny
08-03-2016 07:33   Janusz Ludwiczak
Miasto nie przedłużyło AZS umowy najmu hali sportowej obok Areny. Sportowcy przygotowujący się do sierpniowych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro muszą poszukać sobie nowego miejsca.

Jak poinformował w piątek "Głos Wielkopolski" miasto nie przedłużyło Akademickiemu Związkowi Sportowemu wynajmu hali sportowej przy ul. Reymonta, tuż obok Areny i Centrum Tenisowego. W obiekcie tym do letnich igrzysk olimpijskich w Brazylii przygotowują się szablistki Bogna Jóźwiak i Katarzyna Kędziora oraz trenujący taekwondo Karol Robak.

Miasto nie przedłużyło umowy, która kończy się z końcem czerwca. Obiekt ma być bowiem wyremontowany i przeznaczony na wynajem.

Klub AZS od dawna wiedział, że będzie musiał się wyprowadzić. Miasto stoi na stanowisku, że AZS może korzystać ze swoich obiektów. Tymczasem niektóre z nich podnajmuje innym podmiotom i na tym zarabia – wyjaśnia na łamach "Głosu Wielkopolskiego" Błażej Daracz, rzecznik POSiR.

Zdaniem AZS sala przy ul. Pułaskiego ma o wiele gorsze warunki i służy głównie do treningów judo.

Prosiliśmy miasto wielokrotnie o możliwość przedłużenia umowy najmu hali przy ul. Reymonta. Sytuacja jest szczególna. Mamy olimpijczyków, którzy potrzebują dobrych warunków do treningów. Nasze prośby nie przyniosły jednak rezultatu. Sala przy Pułaskiego jest za mała, służy głównie do szkolenia dzieci. Profesjonalna mata do taekwondo tutaj się nie mieści, musieliśmy burzyć ściany. To ciągle jednak nie są warunki godne olimpijczyków – wyjaśnia "Głosowi" Tomasz Szponder, prezes AZS.

Sprawą na najbliższym posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki zajmą się poznańscy radni.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: