Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Jeżyce przeciwna zmianie nazwy ulicy Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Jeżyce przeciwna zmianie nazwy ulicy Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego
03-03-2016 05:36   Janusz Ludwiczak
Podczas środowej sesji Rada Osiedla Jeżyce wydała negatywną opinię w sprawie przemianowania ulicy Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego. Radni sąsiedniej dzielnicy poparli natomiast projekt wydzielenia torowiska tramwajowego i budowy drogi rowerowej na ulicy Grunwaldzkiej.

Przypomnijmy. Na początku lutego Rady Osiedla Jeżyce i Św. Łazarz otrzymały z Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych projekt uchwały w sprawie zmiany części ulicy Franklina Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego (na odcinku od Ronda Kaponiera do Mostu Dworcowego), z prośbą o wyrażenie opinii do 11 marca.

Podczas środowej sesji Rada Osiedla Jeżyce podjęła uchwałę w tej sprawie. Jeżyccy radni decydowali o 110-metrowym odcinku ulicy Roosevelta, pomiędzy Rondem Kaponiera a ul. Bukowską.

Myślałem, że propozycja zmiany nazwy ulicy obejmie całą ulicę. Należałoby zmienić nazwę. Franklin Roosevelt nie zasługuje na to, by być jej patronem. Może warto, by ulica ta otrzymała imię prezydenta Regana – powiedział w trakcie sesji radny Stanisław Gorzelańczyk.

Nie dajmy się wciągnąć w grę polityczną, od tego nie jest rada osiedla. Proszę o zamknięcie dyskusji i przejście od razu do głosowania – apelował radny Michał Rapp.

Za wydaniem negatywnej opinii było 15 radnych. Przemianowania ulicy Roosevelta chciał jedynie radny Stanisław Gorzelańczyk, od głosu wstrzymała się radna Barbara Rapp.

Rada Osiedla Jeżyce przyjęła natomiast pozytywnie uchwałę opiniującą projekt wydzielenia ruchu tramwajowego oraz budowę dróg rowerowych na ul. Grunwaldzkiej. Wcześniej odbyła się długa dyskusja w tej sprawie.

Jestem przeciwny tej decyzji. Po zmianach małe ulice naszej dzielnicy kompletnie się zakorkują. Dla mnie jest to ideologiczne podejście za polityką Unii Europejskiej. Nie bierze się pod uwagę trudnej sytuacji w mieście, wielu remontów, a także polskich zwyczajów. Jeżeli coś ograniczamy musimy dać coś w zamian. Zmiany spowodują paraliż komunikacyjny – wskazywał Michał Rapp.

Projekt zmian ma na celu ograniczenie ruchu samochodowego w centrum miasta i zachęcenie mieszkańców do korzystania z transportu publicznego. Kierowcy na Łazarz i Jeżyce mogą dojechać II ramą komunikacyjną - dostać się ulicami Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańską – stwierdził radny Cezary Brudka.

Już teraz, by skręcić w lewo na Rondzie Jeziorańskiego traci się 20-30 minut. Nie jest dobrym pomysłem skierowanie ruchu ulicami Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańską, które są zakorkowane. Grunwaldzka jest główną ulicą. Popieram wydzielenie torowiska, ale po zakończeniu remontu Kaponiery – powiedział Aleksander Raźniewski, członek Rady Osiedla Jeżyce.

To nie jest obszar naszej rady. Należałoby zapytać o zdanie Radę Osiedla Łazarz. Poczekajmy do prawdziwych konsultacji – uważa radny Stanisław Gorzelańczyk.

Należy działać zanim będzie otwarta Kaponiera. Ludzie po oddaniu inwestycji znów zaczną jeździć pierwszą ramą. Ruch samochodowy w centrum miasta należy ograniczyć. Mamy duże zanieczyszczenie środowiska, trzeba zachęcać ludzi do korzystania z komunikacji tramwajowej – podsumował Cezary Brudka.

Ostatecznie Rada Osiedla Jeżyce pozytywnie zaopiniowała projekt zmian na ul. Grunwaldzkiej. Za było 11 radnych, 5 było przeciw, od głosu wstrzymały się 2 osoby.

Z kolei w najbliższy wtorek, 8 marca decyzję o zmianie nazwy ulicy Roosevelta na Lecha Kaczyńskiego podejmą łazarscy radni. Zarząd Rady Osiedla Św. Łazarz wydał swoją opinię w sprawie zmian na ul. Grunwaldzkiej, o czym informowaliśmy we wtorek.


R E K L A M A

Komentarze (7)

04-03-2016 08:20:16
Łazarzanin
@ Negatyw napisał w odpowiedzi: @ Lazarzanin: Jeśli nie zostanie przemianowana, to WIELKA RADOŚĆ :-) - NO teraz sytuacja jest jasna i klarowna. Trzeba było tak od razu. Ja także popieram pozostawienie nazwy ulicy bez zmian. Dotyczy to tej ulicy oraz innych. Takie zmiany powodują tylko ZAMIESZANIE.
03-03-2016 18:22:10
Negatyw
@ Lazarzanin: Jeśli nie zostanie przemianowana, to WIELKA RADOŚĆ :-)
03-03-2016 15:46:14
tonny
I bardzo dobrze. Ciekawe co na to pani radna Dudziak i pan radny Kapuściński...
03-03-2016 13:28:52
Łazarzanin
@ Negatyw napisał: Brawo! - to w takim razie jak to rozumieć ??? Czy to radość czy też smutek ???
03-03-2016 12:32:47
Negatyw
Brawo!
03-03-2016 12:32:18
poznaniak
huraaaaaaaaaaaaaaaa i niech tak zostanie
03-03-2016 06:48:54
nowoczesny poznaniak
Mam nadzieję, że Rada Osiedla Św. Łazarz podejmie taką samą decyzję, choć na pewno radni powiązani z PiS będą mieli inne zdanie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: