Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent i jego zastępca wezmą udział w rowerowej demonstracji poparcia zmian na Grunwaldzkiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent i jego zastępca wezmą udział w rowerowej demonstracji poparcia zmian na Grunwaldzkiej
04-03-2016 08:45   Janusz Ludwiczak
Pod hasłem "Ulica Grunwaldzka przyjazna dla tramwajów i rowerów" odbędzie się w piątkowe popołudnie rowerowa demonstracja poparcia dla projektów zmian w ul. Grunwaldzkiej, w której ma wziąć udział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Maciej Wudarski.

Demonstrację poparcia dla projektu wydzielenia torowiska tramwajowego i budowy drogi rowerowej w ciągu ulicy Grunwaldzkiej organizuje stowarzyszenie Prawo do Miasta razem z Sekcją Rowerzystów Miejskich, Stowarzyszeniem Ulepsz Poznań, partią Zieloni Koło Poznań i Partią Razem w Poznaniu.

Będzie ona mieć formę zbiorowego przejazdu rowerowego pod hasłem "Ulica Grunwaldzka przyjazna dla tramwajów i rowerów". Weźmie w nim udział Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i Zastępca Prezydenta Maciej Wudarski, a zaproszenie jest otwarte dla wszystkich przedstawicieli władz Miasta – zapowiada Lech Mergler ze stowarzyszenia Prawo do Miasta.

Pikieta rozpocznie się w piątek o godz. 16:30 pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, na rozwidleniu ulicy Bukowskiej i Grunwaldzkiej.

Po odczytaniu i wręczeniu prezydentowi petycji poparcia dla zmian w ul. Grunwaldzkiej, podpisanej przez 740 poznaniaków w ostatnim tygodniu konsultacji społecznych oraz wystąpieniach gości i organizatorów – wyruszamy ul. Grunwaldzką o godz. 17.00. Jedziemy prawym pasem jezdni tak, by nie utrudniać ruchu samochodów na pasie lewym i ew. pozostałych, dostosowując się do znaków i sygnałów drogowych. Jesteśmy pełnoprawnymi użytkownikami ruchu drogowego, i tak chcemy być traktowani – dodaje Lech Mergler.

Rowerzyści następnie przejadą do ronda Skubiszewskiego po czym wrócą Grunwaldzką pod bramę wjazdową Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Petycja do Prezydenta Poznania ws. ul. Grunwaldzkiej z podpisami {POBIERZ PDF}


Komentarze (11)

09-03-2016 15:13:17
Piotr
Zgadzam się z przedmówcą @z Łazarza: "po kiego grzyba przebudowa okolic Kaponiery"!? To były tylko zmarnowane pieniądze! @Negatyw Dojazd jest i to bardzo dobry, zwłaszcza koleją i tramwajem.
05-03-2016 11:53:59
z Łazarza
no to będzie szeroka ul. Roosevelta, z większą ilością pasów niż obwodnica, ale dochodzić będzie lokalna ulica Grunwaldzka. To po kiego grzyba przebudowa okolic Kaponiery, skoro Grunwaldzka ma zostać zdegradowana?
04-03-2016 18:44:43
Negatyw
Na teren targów, trzeba jakoś dojechać. Fakt. Ale jeśli nie ma przepustowych dróg dojazdowych, to albo je poszerzyć, albo zlikwidować targi. To głównie przez targi i słoiki - mamy paraliż komunikacyjny w mieście!
04-03-2016 15:48:58
xyz
Szkoda ze ten lewak nie bierze tak chetnie udzialu w uroczystosciach panstwowych, ale miejmy nadzieje ze to jego ostatnie podrygi...
04-03-2016 14:31:26
morlock
Ja proponuję wszystkim prezesom firm sąsiadujących z Grunawaldzką na Junikowie wywalenie na zbity pysk pracowników którzy nie legitymują się nawet kartą rowerową a ino jadą na dwóch kółkach do roboty. MPK zamiera. Prezesiku ty masz utrudniony dostęp do roboty. A pracopedałowcy - hulaj dusza piekła nie ma.
04-03-2016 14:06:15
Przejrzałem projekt
ZAKMNIETY ma byc PAS - miedzy Wojskową a MATEJKI !
02-03-2016 20:27:43
posnaniensis
Mieszkam na Skrytej. Często jeżdżę tramwajem, rowerem sporadycznie. Ale zgadzam się z prezesem MTP, p.Trawą : wprowadzenie takiej zmiany spowoduje paraliż komunikacyjny okolic targowych. Myślałam, że gorzej już być nie może, a jednak ... rowerzyści ze Starego Grunwaldu i Junikowa okazują się być ważniejsi od nas, mieszkańców Łazarza. Najpierw należy : otworzyć Kaponierę, wyremontować zdezelowane ulice Kasprzaka, Matejki, Szylinga, zamówić profesjonalną analizę i warianty rozwiązań komunikacyjnych. I dopiero w oparciu o rzetelne opinie fachowców podejmować decyzje. W przeciwnym razie zacznę żałować, że głosowałam na p.prezydenta J.Jaśkowiaka.
02-03-2016 20:15:39
Tomek
Miało być napisane oczywiście TP Busach. Wg mnie największym problemem jest dojazd do sąsiednich gmin, gdzie zlokalizowane są największe zakłady produkcyjne (Volkswagen, cała wylotówka na Tarnowo, Komorniki) itd. Przeciętnemu Kowalskiemu Tarnowo Podgórne daje prawie tyle co Poznań, bo są tam przedszkola, szkoła, restauracje, sklepy, teraz nawet termy, brakuje kina i ew. teatru, ale tu raz na 2-3 tyg. można wieczorem podjechać do Poznania. Średnia szkoła to już mniejszy problem, bo dziecko może samo jechać. Spójrzmy, iż ceny nieruchomości są tam znacznie niższe, więc co tak naprawdę daje nam ten Poznań...? Nawet do głupiego żłobka, czy przedszkola przeciętny poznaniak ma problem się dostać. Wielu moich znajomych myśli o wyjeździe poza miasto, gdyż tutaj nic ich nie trzyma. O tym powinny pomyśleć władze, a nie o zwężaniu Grunwaldzkiej. Może jest to "trendy" dla singli, którzy mogą sobie jechać na 9.00 rowerkiem do centrum, ale nic to nie daje młodej matce, która na 8.00 musi być w biurze w Tarnowie, a wcześniej musi odwieźć dziecko na drugi koniec Poznania, gdyż tylko tam było wolne miejsce w przedszkolu. Panie Januszu, nich Pan zrobi artykuł na ten temat - co tak naprawdę daje nam Poznań, aby tu pozostać.
02-03-2016 18:11:18
Tomek
Tylko, że trzeba to robić z głową. Wiele osób pracujących W sąsiednich gminach nie widzi sensu pozostawania w mieście, bo jak tu dojechać np do takiego Tarnowa? I nie mówcie tu o TO butach, bo to żadne przyspieszenie. Powinniśmy skoncentrować się na kolei metropolitalnej i dopiero wtedy zwezac ulice w mieście.
02-03-2016 17:21:31
pyra
@Aga: Nikt Ci nie każe wjeżdżać autem do Poznania. Po za tym nie ma już ronda Przybyszewskiego od wielu lat jakbyś nie wiedziała. Absolutny priorytetem powinien mieć transport publiczny!
02-03-2016 16:06:20
Aga
Róbcie tak dalej, a Poznań będę omijać szerokim łukiem. Już teraz w okolicach targów są korki, a jak się odbywają targi to każdy wie jak to wygląda. Rondo Przybyszewskieo-Grunwaldzka-Reymonta będzie wiecznie zakorkowane...A po co był remontowany drugi wiadukt Górczyński, chyba jeden by starczył do ruchu dwukierunkowego, bo przecież Głogowską też chcą zwężać. "Działacze" niech się wyprowadzą z Poznania i poza miastem niech pedałują na rowerkach
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: