Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budżet obywatelski do poprawki - miasto zaprasza mieszkańców do "ewaluacji" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budżet obywatelski do poprawki - miasto zaprasza mieszkańców do "ewaluacji"
10-03-2016 11:03   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Miasto rozpoczęło prace nad zmianami w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Dziś w Zespole Szkół Handlowych przy ul. Śniadeckich odbędzie się spotkanie warsztatowe, połączone z konsultacjami dla mieszkańców Grunwaldu.

Zależy nam, żeby w proces ewaluacji zaangażowana była jak najszersza grupa interesariuszy, będziemy docierać do mieszkańców, wnioskodawców, radnych osiedlowych, miejskich a także członków zespołu realizującego proces Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Chcemy zastanowić się nad tym, jak dotychczas przebiegał budżet obywatelski i co w tym projekcie zmienić, by bardziej zaangażować w niego mieszkańców i by jak najlepiej realizował założone w nim cele – powiedziała Sylwia Stec, zastęca dyrektora Gabinetu Prezydenta Miasta Poznania.

Podstawowy cel, jaki stawia się przed budżetem partycypacyjnym to budowanie społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania mieszkańców. To z każdą kolejną edycją jest większe, bo poznaniacy, widzą w przestrzeni miejskiej namacalne korzyści, jakie daje udział w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Miasto planuje ewaluację projektu.

Budżet obywatelski w Polsce to jeden wielki eksperyment, przede wszystkim dla mieszkańców i społeczników, którzy po raz pierwszy dostają wymierne korzyści w zamian za swoje zaangażowanie. Ewaluacja ma pomóc wydyskutować optymalny kształt budżetu obywatelskiego w Poznaniu. Bo każde miasto ma swoją specyfikę i swoje grupy interesariuszy. Punktem wyjścia będzie oczywiście ocena poprzednich edycji PBO. Chcemy się jednak skupić na wypracowaniu zasad i wytycznych dla urzędu, który ten proces prowadzi. Będziemy to robić wspólnie z różnymi grupami interesariuszy tak, by PBO jak najlepiej odpowiadał na ich potrzeby – wskazuje Rafał Janowicz z firmy Brand Experience, która przeprowadzi ewaluacje Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Głównym założeniem rozpoczynającego się procesu ewaluacji jest jego "uspołecznienie". Dlatego tak ważne jest, by grono uczestników było jak najszersze i jak najbardziej zróżnicowane. Z każdą z grup interesariuszy odbędą się spotkania, w sumie będzie ich aż 12. Każdy zainteresowany będzie mógł wypełnić ewaluacyjną ankietę internetową, swoje uwagi i pomysły będzie można też przesłać mailem. Dodatkowo prowadzone będzie badanie telefoniczne. Zebrane dane zostaną porównane z dostępnymi danymi dotyczącymi budżetów obywatelskich realizowanych w innych polskich miastach. Proces ewaluacji potrwa do 31 marca i zostanie zakończony prezentacją wyników połączoną z warsztatem wypracowywania zasad Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.

Dziś o godz. 17:30 w Zespole Szkół Handlowych przy ul. Śniadeckich 54/58 odbędzie się spotkanie warsztatowe, połączone z konsultacjami dla mieszkańców Grunwaldu.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: