Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstaje mapa zagrożeń, która ma poprawić bezpieczeństwo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstaje mapa zagrożeń, która ma poprawić bezpieczeństwo
28-02-2016 16:54   Janusz Ludwiczak
W Poznaniu odbywają się konsultacje, spotkania i debaty dotyczące tworzonej mapy zagrożeń bezpieczeństwa.

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne zidentyfikowanie i przedstawienie społecznościom lokalnym skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Dlatego niezbędnym okazało się zbudowanie map zagrożeń bezpieczeństwa, które mają zawierać informacje m.in. o stwierdzonych przestępstwach, wykroczeniach oraz wypadkach drogowych i ich ofiarach – wyjaśnia Patrycja Banaszak z wielkopolskiej policji.

Mapy zagrożeń mają odzwierciedlać zagrożenia już dostrzeżone i zarejestrowane na przełomie określonego czasu, zarówno przez odpowiednie służby, jak również przez mieszkańców. Mapa zagrożeń poza danymi statystycznymi powinna również zawierać opinie społeczności lokalnej. Wśród podstawowych danych prezentowanych na mapach będą informacje dotyczące: zagrożenia przestępczością ogółem (przestępstwa stwierdzone); zagrożenia przestępczością kryminalną, gospodarczą, zagrożenia w ruchu drogowym (wypadki, ofiary śmiertelne) oraz zagrożenia wykroczeniami szczególnie uciążliwymi społecznie.

We wtorek, 1 marca o godz. 10:30 w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Al. Niepodległości 16/18 odbędą się wojewódzkie konsultacje z mieszkańcami, związane z tworzeniem map zagrożeń.

Swoje sugestie, opinie i uwagi można kierować również do Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na adres e-mail: naczelnik.wprew.poznan@po.policja.gov.pl.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

Park Manitiusa
Piknik z Akademią Judo z okazji 10-lecia
W programie: Mistrzostwa Polski w pokazach judo, pokazy kendo, karate i aikido, paintball, dmuchany tor przeszkód, zabawy, konkursy, malowanie twarzy
<

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Odpust parafialny

17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: