Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Arciszewskiego mieszkańcy posadzili drzewa - bez konsultacji z ZDM - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Arciszewskiego mieszkańcy posadzili drzewa - bez konsultacji z ZDM
25-02-2016 09:14   Janusz Ludwiczak
W pasie rozdziału ulicy Arciszewskiego posadzone zostały drzewa. "Przypadkowe jest ich rozmieszczenie, tak jak gatunki. Są zabezpieczone przed gryzoniami. Każde drzewko ma jakiś plastikowy kołnierz z rur PCV, od instalacji elektrycznej czy zwykłe po napojach" – zauważa nasz Czytelnik. Okazuje się, że są to samowolne nasadzenia mieszkańców, które zostały wykonane bez uzgodnienia z Wydziałem Zieleni Zarządu Dróg Miejskich. "Pojawiają się problemy z koszeniem trawy, wykoszenie musi odbywać się nową metodą. Wolelibyśmy, by takie rzeczy były z nami uzgadniane" – wskazują urzędnicy.

Dziwnym trafem na ulicy Arciszewskiego pojawiają się nagle różnorakie drzewka. Przypadkowe jest ich rozmieszczenie, tak jak gatunki. Dodatkowo są zabezpieczone przed gryzoniami, aby te nie obgryzały młodej kory. Każde drzewko ma jakiś plastikowy kołnierz z rur PCV, od instalacji elektrycznej czy zwykłe po napojach. Jak widać inicjatywa mieszkańców pobliskich bloków działa i jest praktyczna – poinformował nas Karol Kroll na Kontaktowej Platformie Czytelników (24@lazarz.pl).

Okazuje się, że Zarząd Dróg Miejskich nie przeprowadzał żadnych nasadzeń zieleni w tym miejscu, a drzewa zostały posadzone samowolnie.

Rozumiemy potrzeby mieszkańców, ale wolelibyśmy, by kwestie nasadzenia zieleni były uzgadniane z nami. Muszą być odpowiednie gatunki drzew, krzewów i innych roślin dostosowane do podłoża, gleby i otoczenia. Mamy nawet problem z koszeniem trawy, nie możemy tam użyć ciągnika, a wykaszanie odbywa się inną metodą – powiedziała w rozmowie z portalem lazarz.pl Anna Leitgeber-Sobisiak z Wydziału Zieleni w pasach drogowych ZDM.

Jak podkreśla Zarząd Dróg Miejskich przy ul. Arciszewskiego jest duże natężenie ruchu, nie mogą być posadzone byle jakie drzewa, które nie wiadomo czy przystosują się do otaczających warunków. Ponadto jak dowiedzieliśmy się w ZDM w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego zaprojektowana jest trasa tramwajowa na os. Kopernika. Co prawda nie wiadomo kiedy rozpocznie się jej budowa, ale w przypadku rozpoczęcia inwestycji drzewa i tak będą musiały zostać wycięte.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Na Łazarzu pod topór pójdzie prawie 25 drzew

ZOBACZ TAKŻE: Sadzą kwiaty na Nehringa, mają dość rozjeżdżania chodników przez auta - chcą, by Łazarz był zielony

ZOBACZ TAKŻE: Ulicą Arciszewskiego na os. Kopernika pojedzie tramwaj lub... trolejbus

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

24-04-2016 18:02:46
Zieloni
Brawa dla mieszkańców!
04-03-2016 09:45:41
opa
Sadzenie drzew w pasie drogowym bez zezwolenia powinno być karalne. Podobnie jak to jest w przypadku wycinania.
25-02-2016 16:32:24
tonny
Zanim oni zaczną budować tam trasę tramwajową to te drzewa będą miały pień przynajmniej o średnicy pół metra.
25-02-2016 16:12:01
Hania
Te drzewka sa tam juz od dosc dawna, jakie 2 lata i chwala mieszkancom, ze chca zieleni.
25-02-2016 14:20:53
poznaniak
Nareście Poznań bedzie zielony . Ale nie dzieki urzedasom
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

sie

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

22

sie

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Zimna wojna" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

23

sie

do 24-08-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: