Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie "Handlówki" zostali strażakami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie "Handlówki" zostali strażakami
20-02-2016 00:42   Janusz Ludwiczak
Uczniowie klas pierwszych kierunku Zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo ludzi Zespołu Szkół Handlowych wzięli udział w warsztatach praktycznych w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

Tym razem uczniowie "Handlówki" mieli zajęcia nie w szkole, a w strażnicy przy Grunwaldzkiej.

Uczniowie przyswajali praktyczne posługiwanie się sprzętem pożarniczym. Ćwiczono miedzy innymi: prawidłowe rozwijanie węży pożarniczych, sprawianie hydrantów podziemnych, sprawianie sprzętu hydraulicznego, posługiwanie się sprzętem spalinowym – informują strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Grunwaldzkiej.

Oprócz tego przyszli strażacy wzięli udział w zajęciach dotyczących ratownictwa medycznego i taktyki działań ratowniczych podczas wypadków. Strażacy z JRG2 ćwiczyli z uczniami klasy 2 ratownictwo medyczne, symulacje, scenki z kilkoma poszkodowanymi, posługiwanie się podstawowym sprzętem ratowniczym oraz taktykę działań ratowniczych, organizację akcji podczas wypadków i ewakuację osób poszkodowanych przy użyciu deski ortopedycznej i bezprzyrządowo.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: