Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budynek komisariatu przy Wyspiańskiego ma być sprzedany - koszty remontu oszacowano na 2 mln zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budynek komisariatu przy Wyspiańskiego ma być sprzedany - koszty remontu oszacowano na 2 mln zł
18-02-2016 07:52   Janusz Ludwiczak
Wielokrotnie informowaliśmy o fatalnym stanie technicznym willi przy ul. Wyspiańskiego 7, w której mieścił się posterunek policji. Budynek w końcu został zabezpieczony. Nieruchomość miała zostać przeznaczona do rozbiórki bądź przeznaczona do zbycia w trybie pilnym. Teraz miasto zmienia zdanie i planuje sprzedać obiekt, który wcześniej będzie trzeba wyremontować. Koszt inwestycji oszacowano na 2 miliony złotych.

Przypomnijmy. W willi przy ul. Wyspiańskiego 7 jeszcze kilka lat temu mieścił się posterunek policji i oddział komisariatu Poznań Grunwald. Tutaj swoje dyżury mieli też łazarscy dzielnicowi. Pod koniec 2010 roku budynek ten opuściło Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy Komendzie Wojewódzkiej Policji, które na poddaszu urządziło Galerię "Na Strychu".

Obiekt ten należał do Skarbu Państwa i był w zarządzie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Początkowo do budynku po dawnej komendzie miała wprowadzić się Straż Graniczna. Te plany są jednak nieaktualne. Nieruchomość została przekazana Miastu Poznań.

Pod koniec stycznia nasza Czytelniczka zaalarmowała nas o fatalnym stanie tego budynku.

Trzeba tam być i zobaczyć na własne oczy ten bardzo smutny widok. Co z oknami, otóż w niektórych brak szyb w całości skrzydła okiennego lub części szyby. Na balkonie od strony ul. Matejki rośnie drzewo! Otwarte drzwi zachęcają bezdomnych i szczury. Obraz nędzy i rozpaczy. Czy ta willa ma się rozpaść? Przetrwałą dziesiątki lat, aby skończyć tak marnie? Czy trzeba czekać aż dojdzie do takiego stanu, że willa będzie nadawała się tylko do rozbiórki? – alarmowała nasza internautka, Anna Karpińska na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Pracownicy Wydziału Gospodarki Nieruchomości postanowili przeprowadzić wizję lokalną.

W wyniku niedawnej wizji lokalnej, pracownicy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami stwierdzili, że nieruchomość wraz budynkiem byłego komisariatu Policji, stanowiącym obecnie pustostan, zabezpieczone są w stopniu zadowalającym. Przedmiotowy budynek jest w złym stanie technicznym.
Przedmiotowy budynek może zostać przeznaczony do rozbiórki w 2016 r. bądź zakwalifikowany do zbycia w trybie pilnym, jako nieruchomość zabudowana
– wyjaśniała nam pod koniec stycznia Hanna Surma, rzecznik Urzędu Miasta Poznania.

W drugim tygodniu lutego miasto uporządkowało teren wokół budynku i zabezpieczyło nieruchomość. Willa przy ul. Wyspiańskiego 7 ma zostać jednak sprzedana. Wcześniej będzie trzeba ją wyremontować. Koszt inwestycji oszacowano na 2 miliony złotych.

Podjęliśmy działania dotyczące zbycia nieruchomości wraz z budynkiem po byłym komisariacie Policji. Przygotowując nieruchomość do sprzedaży i opierając się na podstawie nabycia jej przez Skarb Państwa, zachodzi konieczność powiadomienia byłych właścicieli o prawie ubiegania się o zwrot przedmiotowej nieruchomości. Z uwagi na blisko sześcioletni okres braku eksploatacji budynku pozostawionego destrukcyjne9mu działaniu czynników zewnętrznych takich jak mróz, wilgoć i zwierzęta oraz dewastacji przez osoby trzecie budynek uległ znacznym zniszczeniom i w chwili obecnej nie nadaje się do użytkowania. Koszt prac związanych z ewentualnym remontem przedmiotowego budynku wstępnie oszacowano na 1,5 – 2 milionów złotych – wyjaśnia Bartosz Wein z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania.


Komentarze (5)

20-02-2016 23:24:04
Negatyw
Nieroby miały wszystko w pompie, a teraz wszyscy podatnicy za to zapłacą (!!!). Mam nadzieję, że ktoś za to beknie i to zdrowo.
18-02-2016 14:45:34
Hania
To jakies nieporozumienie. Budynek NIE bedzie remontowany przez miasto bo miasto NIE ma pieniadzy, wlasnie tych 2 milionow dlatego chce sprzedac w takim stanie jak jest. Budynek nadal nie jest zabezpieczony.
18-02-2016 14:34:44
M.
Remont przed sprzedażą może mieć sens. Oczywiście przy odpowiednich zabezpieczeniach dot. minimalnej ceny sprzedaży, zakresu remontu oraz jego ceny (a wiemy, że miasto potrafi drogo remontować...). Mnie bardziej zastanawia zdanie "Przygotowując nieruchomość do sprzedaży i opierając się na podstawie nabycia jej przez Skarb Państwa, zachodzi konieczność powiadomienia byłych właścicieli o prawie ubiegania się o zwrot przedmiotowej nieruchomości.". Czyli, że miasto wyremontuje budynek, co do którego nie ma pewności, że naprawdę należy do miasta. Już były przypadki remontu budynków przez samorząd, po które następnie zgłosili się spadkobiercy (np. w Łodzi). Mam nadzieję, że w tym przypadku będzie inaczej.
18-02-2016 12:10:22
morlock
@Mieszkaniec Poznania. Przecież to się do Prokuratury nadaje. Dodaj rułę z "Zieloną Perełką". Perła Łazarza odgrodzona zasiekami od kilku lat z "przejściem dla pieszych" pod lipą. I stoi nadal odłogiem. Tynk na ulicę sypie się, "ale za murkiem". Za rażącą niegospodarność kilka biurek powinno być zlikwidowanych z następną lokalizacją ...na Młyńskiej.
18-02-2016 09:10:10
Mieszkaniec Poznania
Bardzo DZIWNA sprawa. Miasto "chce" sprzedać budynek, tylko przed tym musi zrobić remont za "drobne" ok. 2 miliony złotych. Ciekawe kto będzie nabywcą ??????? Niech ten remont zrobi sobie sam nowy właściciel. Gdzie się ZGUBIŁA "poznańska gospodarność" ???????
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: