Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont pływalni letniej w Parku Kasprowicza ruszy dopiero jesienią - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont pływalni letniej w Parku Kasprowicza ruszy dopiero jesienią
16-02-2016 08:41   Janusz Ludwiczak
Najwcześniej we wrześniu rozpocznie się remont pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Na początek zmodernizowana zostanie chlorownia i filtry. Inwestycja zostanie przeprowadzona dopiero jesienią, gdyż POSiR chce ją zrealizować dopiero po sezonie kąpielowym.

Jak już informowaliśmy w ciągu trzech lat miasto chce przeznaczyć 6,4 milionów złotych na kompleksowy remont pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Inwestycja ta jest konieczna, by kąpielisko przy Arenie mogło dalej funkcjonować. Dwa lata temu baseny pod chmurną zostały całkowicie zamknięte, ze względu na przeciekające dno w brodziku i średnim basenie, korzenie drzew niszczące nieckę dużego basenu i wysłużoną aparaturę do filtrowania i uzdatniania wody. Po raporcie przygotowanym przez nadzór budowlany wiosną 2013 roku POSiR postanowił zamknąć baseny.

Rok później znalazły się środki na remont kąpieliska. W ramach inwestycji, która kosztowała 364 655 złotych przeprowadzono remont chlorowni, niecki brodzika dla dzieci wraz z hydroizolacją basenu, remont placu przy brodziku dla dzieci, a także remont niecki średniego i dużego basenu. Zadanie obejmowało również modernizację zewnętrznych pryszniców przy basenach kąpielowych, wymianę rur, remont cząstkowy chodników z płyt betonowych. Wymienione zostały także drewniane siedziska i toalety. 12 osób przez miesiąc robiło wszystko, by prace zakończyły się przed wakacjami.

W sierpniu zeszłego roku dwukrotnie w dużym basenie pojawiła się brudna woda. Najpierw trzy tygodnie temu zamiast przezroczystej woda w basenie była zielona, a dno było klejące, o czym informowaliśmy 13 sierpnia. Dzierżawca obiektu postanowił wymienić wodę i oczyścić dno basenu. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Pod koniec lipca 2014 r. woda w dużym basenie zamiast przezroczysta również była zielona. Na dnie basenu tworzyły się osady i odpadała farba, o czym więcej pisaliśmy tutaj.

Jesienią ma ruszyć remont chlorowni, filtrów oraz zaplecza technicznego. POSiR chce tą inwestycje rozpocząć najwcześniej we wrześniu w obawie, że prace rozpoczęte wiosną mogłyby nie skończyć się do wakacji.

Jak co roku obiekt przejdzie odświeżenie przed sezonem kąpielowym. Natomiast remont planowany jest po zakończeniu tegorocznego sezonu kąpielowego. Chcemy rzetelnie przygotować się do realizacji inwestycji i wyłonienia wykonawcy prac. W obawie, że remont mógłby się przedłużyć i opóźnić rozpoczęcie sezonu kąpielowego, podjęta została decyzja o realizacji od września. Na ten rok planuje się wymianę filtrów wraz z automatyką dozowania, co wpłynęłoby na jakość wody. – tłumaczy Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Jak informowaliśmy w niedzielę Fundacja Wielkopolski Boks chciała na terenie pływalni w Parku Kasprowicza, w szatniach i pomieszczeniach zaplecza technicznego pozyskać miejsce na salę treningową. W grę wchodziło zajęcie nieruchomości o powierzchni ok. 300 m kw. Jak udało nam się dowiedzieć w sprawę było zaangażowanych nawet dwóch wiceprezydentów. Podczas czwartkowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz wydała negatywną opinię w tej sprawie uznając za niezasadne udostępnienie pływalni do innych celów. Jak powiedział nam Błażej Daracz z POSiR nie ma planów zajęcia części terenu pływalni przez sportową organizację związaną z boksem.


R E K L A M A

Komentarze (1)

16-02-2016 14:24:33
mieszkaniec
Najwyższy czas, by POSiR zmienił administratora. Chyba, że znów ma być 2 krotnie zielona woda w basenie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: