Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

KAWKA zmniejszy emisję zanieczyszczeń - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
KAWKA zmniejszy emisję zanieczyszczeń
15-02-2016 08:54   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Są jeszcze wolne miejsca w programie KAWKA, w ramach którego mieszkańcy mogą starać się o środki na likwidację pieców czy kotłów opalanych węglem i zastepowanie ich ciepłem systemowym, gazem lub energią elektryczną. Programem objęty jest również Łazarz.

Celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, w tym najdrobniejszych frakcji pyłów, które powstają przede wszystkim na skutek spalania paliw stałych w przydomowych piecach, kotłach i w kominkach.

Wszyscy zainteresowani uzyskaniem dofinansowania - osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi - mogą złożyć wniosek o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu miasta przeznaczonych do realizacji w roku 2016 na likwidację źródeł niskiej emisji i zastąpienie ich źródłami proekologicznymi.

Programem objęte są dzielnice o największym stopniu emisji pyłów drobnych PM10 i benzo-alfa-pirenu: A1 - Stare Miasto i Chwaliszewo (ścisłe centrum miasta ograniczone ringiem Stübbena) C1 - Wilda Północna, a także C6 - Łazarz - podobszar ograniczony: od strony południowej ul. Hetmańską, od zachodniej ul. Przybyszewskiego i ul. Reymonta, od północnej ulicami: Marcelińską, Matejki, Konopnickiej, Śniadeckich, Głogowską i od wschodniej torami kolejowymi.

Rok 2016 jest drugim rokiem trwania programu - wnioski składać można od 2 stycznia do 15 marca 2016 r. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na dotacje w Budżecie Miasta Poznania w roku 2016 wynosi 2.599.503,77 zł. Środki finansowe pochodzą w części z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz budżetu miasta. Wysokość dotacji wynosić może maksymalnie do 80% kosztów kwalifikowanych, dla przedsiębiorców do 65% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż: maksymalna wysokość dofinansowania 80 zł/m2, natomiast górny limit dofinansowania wynosi 6000 zł/lokal.

Wniosek o udzielenie dotacji wraz z załącznikami należy składać w Urzędzie Miasta Poznania, najlepiej bezpośrednio w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania, ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań - pokój nr 202 (sekretariat Wydziału), piętro II - lub pocztą na adres: Wydział Ochrony Środowiska UMP, 61-655 Poznań, ul. Gronowa 22a. Datą złożenia wniosku jest data wpływu wniosku do Urzędu Miasta Poznania.

Druki wniosków oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania w portalu "środowisko".

W 2015 roku złożonych zostało 99 wniosków o przyznanie dotacji, 69 zostało pozytywanie zakwalifikowanych do dofinansowania, z czego 15 wnioskodawców odstąpiło od realizacji. Dla 54 rozliczonych wniosków udzielono łącznie 428.138,23 zł dofinansowania.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: