Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biskup Grzegorz Balcerek modlił się w kościele Matki Boskiej Bolesnej za chorych i cierpiących - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Biskup Grzegorz Balcerek modlił się w kościele Matki Boskiej Bolesnej za chorych i cierpiących
14-02-2016 22:04   Janusz Ludwiczak
Ks. biskup Grzegorz Balcerek odprawił w niedzielę w kościele Matki Boskiej Bolesnej mszę św. z okazji Światowego Dnia Chorego, w trakcie której odbyło się specjalne nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim dla chorych i osób w jesieni życia. Po uroczystości odbył się koncert Orkiestry Kameralnej Operacja Muzyczna przy Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej.

W ramach archidiecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego w niedzielę biskup Grzegorz Balcerek odprawił msze św. w intencji osób chorych, niepełnosprawnych i cierpiących.

Część chorych zadaje sobie głębokie pytanie: dlaczego mnie to spotkało, dlaczego ja? Może prowadzić do rozpaczy, do przekonania, że wszystko stracone i już nie ma sensu. W tych trudnych sytuacjach wiara w Boga jest z jednej strony wystawiona na próbę, a jednocześnie ujawnia pozytywną moc. Nie dlatego, że dzięki wierze znika choroba czy ból, ale dlatego, że daje ona klucz, który pozwala odkryć głęboki sens, tego co przeżywamy. Pozwala nam zobaczyć, że choroba może być drogą do większej bliskości z Jezusem, który idzie u boku naszego dźwigając krzyż – powiedział w trakcie kazania biskup Grzegorz Balcerek.

Pod koniec eucharystii bp Grzegorz Balcerek odprawił specjalne nabożeństwo lourdzkie.

W drugiej części spotkania w Domu Parafialnym (kaplicy) odbyło się wspólne spotkanie przy kawie i słodkim, podczas którego wystąpiła Orkiestra Kameralna Operacja Muzyczna przy Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku. Dzień ten obchodzony jest 11 lutego, w święto Matki Bożej z Lourdes.


Komentarze (2)

17-02-2016 13:29:12
do negatyw
wiary w to , że będą zdrowsi bo to podstawa w uzdrowieniu
15-02-2016 19:13:41
Negatyw
Uważam, że oni potrzebują czegoś jeszcze...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: