Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogromne korki wokół Targów. Przy Moście Dworcowym ruchem kierowało 8 policjantów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogromne korki wokół Targów. Przy Moście Dworcowym ruchem kierowało 8 policjantów
14-02-2016 01:36   Janusz Ludwiczak
Na MTP odbywa się aż 6 wystaw, na które ściągnęły tłumy poznaniaków. Wokół Targów tworzyły się tak duże korki, że ruchem na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Roosevelta z Mostem Dworcowym sterowali policjanci.

W pawilonach MTP w ten weekend odbywa się aż 6 wystaw: Targi Regionów i Produktów Turystycznych "Tour Salon", Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych " Boatex ", Targi Wędkarstwa "Rybomania", Targi Myślistwa i Strzelectwa Sportowego "Knieje" a także Regionalna Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików oraz Targi Mieszkań i Domów.

Na Targi ściągnęły tłumy poznaniaków, a także goście spoza Poznania. W sobotę już przedpołudniem ogromne korki tworzyły się m.in. na ul. Głogowskiej, Roosevelta, Moście Dworcowym, Królowej Jadwigi, Grunwaldzkiej, Bukowskiej, Śniadeckich czy Matejki.

Na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Roosevelta z Mostem Dworcowym wyłączona została sygnalizacja świetlna, a ruchem sterowało 8 policjantów.

Jest bardzo duże natężenie ruchu związane z imprezami targowymi, tym bardziej, że w remoncie jest jeszcze Kaponiera. Z własnej inicjatywy podjęliśmy działania mające na celu sprawienie ruchu. Wszystko odbywa się w sposób bezpieczny i płynny – powiedział w rozmowie z portalem lazarz.pl mł. asp. Józef Klimczewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Okazuje się, że nie wszyscy stosowali się do przepisów i sygnałów policjantów.

Piesi nie zawsze stosują się do wskazań policjanta, który stoi bokiem i pokazuje, że ruch jest otwarty dla pieszych, za chwilę odwraca się i pokazuje, że ruch jest zamknięty, stoi przodem lub tyłem do kierunku ruchu pieszego, a piesi nie za bardzo się do tego stosują – wskazuje Józef Klimczewski z "drogówki".

W niedzielę sytuacja może być podobna, kierowcom sugerujemy unikać rejonu Targów i dworca, a osobom wybierającym się na MTP radzimy korzystać z komunikacji miejskiej.


R E K L A M A

Komentarze (4)

14-02-2016 22:05:54
ab
Główne przyczyny tego zamieszania to: 1. wjazd tylko od Śniadeckich - najwęższej i najciaśniejszej z ulic okalających teren targów; 2. wjazd na teren targów dla wszystkich, nie tylko wystawców - doszło do tego, że hodowcy ganiali z klatkami z Matejki albo dojeżdżali tramwajem!, by nie stać w korkach; 3. na stronie targów brak informacji o parkingach w okolicach (ja swoim znajomym poleciłem parking przy PCC - dojechali bez problemu i te kilkaset metrów sobie podeszli) 4. wspomniane już wcześniej wygodnictwo poznaniaków, mogących skorzystać z komunikacji miejskiej. Rozwiązanie problemów 1-3 jest proste i bezkosztowe, co do 4 - może wprowadzić przejazd na bilet wstępu na targi?
14-02-2016 10:30:14
tom
Tak budujny jeszcze szersze drogi... Na Roosevelta zrobiono 3pasmową autostradę a samochodów nie ubyło. Rozumiem jeszcze tych co przyjechali z daleka ale Ci z Rataj, Piątkowa czy nawet z Wildy mogliby przestać wozić co chwile swoje 4 litery i dojechać tramwajem. A targi mogłyby też naraz nie organizować aż tak wielu inprez póki.nie zbudują parkingu nad pawilonami 1 i 2 co deklarował wielokrotnie prezes MTP.
14-02-2016 10:00:40
Ircyś
Jak wprowadzimy jescze większe ograniczenia ruchu na Grunwaldzie to albo Targi się wyniosą, albo będzie totalny korek...
14-02-2016 09:33:58
Negatyw
Jeśli nie da się zapanować nad korkami, trzeba zlikwidować targi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

03

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Kantaty Włoskie
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: