Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Obcy" bez szans w SP77 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Obcy" bez szans w SP77
12-02-2016 09:18   redakcja, Straż Miejska
O zagrożeniach w kontaktach z "osobą obcą" i sytuacjach, których działają osoby nie mające czystych intencji opowiadały dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 77 strażniczki miejskie.

W dwudniowych zajęciach, prowadzonych przez miejskie strażniczki uczestniczyli uczniowie możliwości zagrożeń dzieci w kontakcie z "osobą obcą". W trakcie prelekcji przedstawiono uczniom okoliczności i sytuacje, w których działają osoby nie mające czystych intencji oraz konieczne działania w sytuacji zagrożenia. Strażniczki pokazywały dzieciom, w jaki sposób mówić "nie" w stosunku do osób, których nie znają.

Prelegentki przekonywały dzieci, że jeśli ktoś nieznajomy proponuje atrakcje, prezenty, słodycze, natychmiast muszą odmówić i poinformować o tym zdarzeniu rodziców lub inną zaufaną osobę. Jeśli ktoś narusza ich prawa lub w jakikolwiek sposób zagraża ich poczuciu bezpieczeństwa, to dzieci muszą wiedzieć, w jaki sposób zareagować we własnej obronie. Podczas zajęć skorzystano z filmu edukacyjnego "O Florce, która chciała zostać piłkarzem" Stołecznej Straży Miejskiej.

Anita Czerepak - Drożdż
Edyta Macutkiewicz
Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Poznania


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: