Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Bieganina do tramwaju na Dworcu Zachodnim" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Bieganina do tramwaju na Dworcu Zachodnim"
11-02-2016 11:13   Janusz Ludwiczak
Wracając z dworca Poznań Główny czy Poznań City Center mam wielki dylemat czy udać się na przystanek PeSTki czy na przystanek na ul. Głogowskiej – jak zwraca uwagę nasz Czytelnik brakuje tablicy informacyjnej o godzinach odjazdów tramwajów zarówno dla linii nr 14 na PST jak i linii 3, 5, 8 i 11 kursujących Głogowską. Podróżni, którzy chcą dojechać na Górczyn muszą wybierać, czy udać się na przystanek PeSTki czy na ten znajdujący się przy Dworcu Zachodnim.

Udając się na tramwaj, wracając z dworca Poznań Główny czy Poznań City Center mam wielki dylemat czy udać się na przystanek PeSTki czy na przystanek na ul. Głogowskiej. Jednym słowem to wielka bieganina do tramwaju. Albo muszę skręcić w lewo do "14" i w przypadku gdy ucieknie mi tramwaj czekać 10 minut, a w wieczorami i w weekendy 20 minut, albo iść na Głogowską na przystanek linii 3, 5, 8 i 11. Czy naprawdę w przejściu podziemnym pod Dworcem Zachodnim nie może pojawić się tablica informacyjna, która pokazywałaby który tramwaj z którego przystanku w kierunku Górczyna pojedzie najszybciej, tak jak jest już tablica z rozkładem jazdy pociągów i rozpiską peronów aktualizowana na bieżąco – pisze Marek Kowalczyk na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

W przejściu podziemnym pod przystankiem PeSTki znajduje się tablica informacyjna pokazująca godziny odjazdów, ale tylko linii dla nr 12 i 14. Być może kiedyś tablica pojawi się w miejscu, gdzie przejście podziemne rozdziela się do przystanku PST i do budynku Dworca Zachodniego.

W związku z ogromnym zainteresowaniem tablicami informacji pasażerskiej ZTM prowadzi działania zmierzające do zwiększenia ich liczby w przyszłości. Obecne nasze działania zmierzają do pozyskania środków na ten cel. Sygnały z propozycjami lokalizacji nowych tablic są zbierane przez ZTM, następnie - po analizie oraz w miarę możliwości - będą brane pod uwagę – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Dodajmy, że pasażerowie mogą sprawdzić w internecie np. za pomocą telefonów komórkowych - smartfonów godziny odjazdów z dowolnego przystanku w Poznaniu za pomocą usługi "Wirtualny monitor" dostępnej na stronie: www.peka.poznan.pl/vm.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Przystanek przy Moście Dworcowym jest zbyt długi? Od przejścia do tramwaju jest ponad 50 metrów

ZOBACZ TAKŻE: Na kilku przystankach zabrakło tablic ITS

ZOBACZ TAKŻE: Miasto likwiduje niepotrzebne sygnalizacje świetlne w centrum. Część świateł zbędna na Łazarzu?

ZOBACZ TAKŻE: Chcą przedłużyć tunel od peronu 3 do centrum handlowego Poznań City Center

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

03-03-2016 14:21:58
sphinx
Napiszcie o przejściu dla pieszych na ul. Głogowskiej przy Dworcu Zachodnim. Światło zielone świeci się tam max 10 sekund. Ostatnio byłem świadkiem jak osoba starsza chcąc w jednym cyklu przekroczyć całą ulicę i nie czekać następnych kilku minut na kolejne zielone (wcale jej się nie dziwie) weszła na migającym zielonym i nagle napotkała na przeraźliwe sygnały klaksonów samochodów, które skręcały w lewo z ul. Zachodniej. Mi, osobie młodej jest ciężko przejść przez cała szeroką jezdnię Głogowskiej na zielonym (zazwyczaj na końcu już mruga zielone), a co dopiero komuś starszemu. Może ZDM coś z tym zrobi bo to po prostu masakra co jest teraz.
11-02-2016 14:51:59
pasażer
Wystarczy zdjąć tablice 64 z przystanku Matejki i przenieść je na Dworzec Zachodni. I tak tam zatrzymuje się tylko jedna linia.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: