Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Olimp Szalonych Muzyków" - studniówka w Zespole Szkół Muzycznych {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Olimp Szalonych Muzyków" - studniówka w Zespole Szkół Muzycznych {WIDEO}
07-02-2016 20:43   Janusz Ludwiczak
Swoją studniówkę mieli również uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej. Zanim jednak tegoroczni maturzyści zatańczyli poloneza koledzy z klasy przedmaturalnej przygotowali przedstawienie kabaretowe.

Na 88 dni przed maturą studniówka odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej 90. Poloneza zatańczyli uczniowie klasy... 6 (!) Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Jadwigi Kaliszewskiej.

Zanim jednak muzyczni maturzyści zatańczyli poloneza uczniowie i uczennice z młodszej, 5 klasy OSM przygotowali przedstawienie kabaretowe "Olimp Szalonych Muzyków". Za 100 dni zbliżał się jubileusz, jednak nikt z Bogów na Górze Olimp nie chciał zaangażować się w przygotowania i tworzenie orkiestry muzycznej. Posejdon przygotowywał się do zawodów sportowych, Atena zajęta była rozwiązywaniem ważnych zadań matematycznych, a Afrodyta w dzień jubileuszu miała konkurs piękności, w których musiała wziąć udział. Z pomocą przyszedł Hades, który do przygotowania jubileuszu zaprosił absolwentów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.

W tym roku egzamin maturalny będzie zdawać 10 uczniów Zespołu Szkół Muzycznych. Co ciekawe nie była to jedyna studniówka w tej szkole. W poprzednią sobotę studniówkę obchodziło 30 uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina.

Zespół Szkól Muzycznych to tak naprawdę cztery szkoły, z których tylko jednak ma przedmioty ogólnokształcące [na zasadzie gimnazjum i liceum - przyp. red]. Jest specyficzna szkoła, bo ma bardzo małe, kameralne klasy. Jest nastawiona zawodowo na uprawianie muzyki. Rozpoczynający naukę w pierwszej klasie OSM II st. uczniowie mają po 13 i 14 lat i już od razu wybierają sobie zawód muzyka. Praktycznie 100% absolwentów po sześciu latach nauki ten zawód uprawia. W pozostałych szkołach uczniowie swoją edukację odbywają w zwykłych gimnazjach, liceach, a niekiedy już na uczelniach, a u nas mają tylko kilka godzin w tygodniu przedmiotów muzycznych – wyjaśnia Wojciech Michalski, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

15:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Świąteczna Eka" - międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Zimowa przygoda"w wykonaniu Teatru Krokodyl. Spektakl bedzie tłumaczony na język migowy

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: