Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pojawiły się tablice, które informują o liczbie wolnych miejsc postojowych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pojawiły się tablice, które informują o liczbie wolnych miejsc postojowych
05-02-2016 08:21   Janusz Ludwiczak
W ramach systemu ITS na przystankach zamontowane zostały tablice, które pokazują rzeczywiste czasy odjazdów, również z uwzględnieniem awarii, wypadków i innych zdarzeń. M.in. na ul. Głogowskiej pojawiły się również wyświetlacze dla kierowców, które informują o liczbie wolnych miejsc na parkingach.

Jedna z takich tablic znajduje się przy kościele Matki Boskiej Bolesnej. Kierowcy mogą dowiedzieć się ile jest wolnych miejsc postojowych na parkingach przy ul. Maratońskiej oraz przy Dworcu Zachodnim, a niedługo również na ul. Roosevelta - gdy zakończy się przebudowa Ronda Kaponiera i otwarty zostanie parking podziemny.

Jak już informowaliśmy dzięki ITS, czyli inteligentemu systemowi zarządzania ruchem na przystankach tramwajowych i autobusowych m.in. na ul. Głogowskiej, Grunwaldzkiej, Roosevelta czy Bukowskiej pojawiły się elektroniczne tablice, które wyświetlają aktualny rozkład jazdy. Pasażerowie z wyświetlaczy będą się dowiedzieć jaki zaraz przyjedzie tramwaj, ale też ile minut opóźnienia ma ich bimba, na którą czekają.

Celem projektu ITS jest usprawnienie zarządzania ruchem drogowym i transportem publicznym wraz z jednoczesnym zwiększeniem jego atrakcyjności. Głównym obszarem wdrożenia systemu będzie południowo – zachodnia część miasta; ograniczona ulicami Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowską oraz zachodnią granicą miasta. Inwestycja kosztowała ponad 82,9 mln zł.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: