Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Okna, drzwi, narzędzia, rusztowania i maszyny - to wszystko na Targach. Rozpoczęła się Budma - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Okna, drzwi, narzędzia, rusztowania i maszyny - to wszystko na Targach. Rozpoczęła się Budma
03-02-2016 01:22   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma, na których ponad 800 wystawców prezentuje setki nowych produktów i materiałów budowlanych. Na Budmie odbywają się również Mistrzostwa Świata Dekarzy i Mistrzostwa Europy Parkieciarzy, a w pawilonie 5 powstała miejska dżungla. Targom towarzyszą spotkania ze światowej sławy architektami, mistrzowskie pokazy i prezentacje technik montażowych.

W trakcie targów odbędą się zmagania młodych dekarzy i parkieciarzy o tytuł Mistrza Polski. Zwycięzcy reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Świata Dekarzy i Mistrzostwach Europy Parkieciarzy. Podczas Budmy zostanie wyłoniony również nowy Mistrz Polski montażu wykładzin. W Strefie Testów, można będzie wypróbować narzędzia budowlane i porozmawiać z ekspertami o ich właściwościach.

Projektanci będą mogli wziąć udział w Forum Architektury, podczas którego odbędą się spotkania ze znanymi architektami. Gośćmi specjalnymi będą ośmiokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe architekt Robert Konieczny, Tomasz Konior, autor siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a także Wojciech Subalski, Dariusz Herman, Piotr Śmierzewski ze studia projektowego HS99.

Coś dla siebie znajdą również miłośnicy historii i architektury podczas terenowej gry miejskiej "Operacja di Quadro". Zadaniem uczestników będzie uratowanie Poznania przed architektoniczną zagładą. Chętni do zabawy zostaną podzieleni na zespoły składające się z 3 - 5 osób. Ich zadaniem będzie rozwiązanie zagadek logicznych i odszukanie ukrytych wśród poznańskiej architektury wskazówek. Uczestnicy gry miejskiej przeniosą się do Poznania z połowy XVII w., by zobaczyć poznański ratusz przed słynną renesansową przebudową i spotkają architekta Giovanni Battista di Quadro.

Z kolei w pawilonie 5 będzie można zobaczyć projekt ogrodu pokazowego, który zakłada stworzenie tymczasowej przestrzeni imitującej fragment miasta. Nie będzie to utopijna idea miasta-ogrodu, ale propozycja wykorzystania małych zmian takich jak zastosowanie donic z roślinami, zielone ściany, instalacji z mchu, drewnianych placów zabaw, instalacji z ekologicznych materiałów, czy wydzielenie fragmentu trawnika do wypoczynku. W ogrodzie zaprojektowano przyjazne miejsce ze stolikami i krzesłami oraz ogrodem warzywnym, zawieszono też kolorowe witraże. Projekt ma być inspiracją dla miejskich inwestycji rewitalizacyjnych.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma 2016 potrwają do piątku. Zwiedzać można je w godz. od 9:00 do 17:00 (w piątek do 16:00). Jednorazowe bilety wstępu kosztują 27 zł (zakupione przez internet na stronie mtp24.pl), 35 zł (po rejestracji w kasie) oraz 50 zł (bez rejestracji, zakupiony w kasie).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: