Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przystanek przy Moście Dworcowym jest zbyt długi? Od przejścia do tramwaju jest ponad 50 metrów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przystanek przy Moście Dworcowym jest zbyt długi? Od przejścia do tramwaju jest ponad 50 metrów
29-01-2016 08:14   Janusz Ludwiczak
Dlaczego tramwaje na przystanku "Most Dworcowy" zatrzymują się tak daleko? Wielokrotnie muszę dobiegać do tramwaju. Na dodatek wiaty są zbyt daleko oddalone od miejsca, w którym zatrzymują się tramwaje – pyta nasza Czytelniczka.

Cztery lata temu, tuż przed Euro2012 oddano do użytku nowe przystanki na ul. Roosevelta, przy Moście Dworcowym, naprzeciwko wejścia głównego MTP. Pasażerowie jednak narzekają, że są za długie, a tramwaje zatrzymują się zbyt daleko od przejścia dla pieszych i wiat.

Dlaczego tramwaje na przystanku "Most Dworcowy" zatrzymują się tak daleko? Wielokrotnie muszę dobiegać do tramwaju. Na dodatek wiaty są zbyt daleko oddalone od miejsca, w którym zatrzymują się tramwaje – pisze do nas Kasia Sobkowiak na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Wielokrotnie pojawiały się głosy, że przystanki są za krótkie. W związku z licznymi postulatami przystanek został przedłożony, tak by mogły na nim zatrzymywać się dwa tramwaje na raz – wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Sęk w tym, że rzadko zdarza się, że na przystanku "Most Dworcowy" w kierunku Kaponiery zatrzymują się dwa tramwaje na raz. Cały przystanek ma ok. 100 metrów długości. Od ostatnich drzwi tramwaju do przejścia dla pieszych pasażerowie muszą pokonać ponad 50 metrów. Również wiaty przystankowe znajdują się zbyt daleko od miejsca, w którym zatrzymują się tramwaje.

Tymczasem przystanek po przeciwnej stronie, na którym zatrzymują się tramwaje linii nr 5, 8 i 11 jadące na Łazarz oraz bimby "6", "10" i "18" w stronę Wierzbięcic jest pojedynczy. Często zdarza się, że w kolejce stoją trzy tramwaje. Szkoda, że projektanci i urzędnicy nie pomyśleli, by również ten przystanek umożliwił zatrzymanie się dwóm tramwajom na raz, zwłaszcza, że jest on rozjazdowy, znajduje się przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Jeszcze trzy lata temu zielona, porośnięta drzewami ul. Roosevelta zamieniła się w betonową pustynię

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (4)

29-01-2016 17:23:27
Szczun zez Łazarza
Kurna , wyjdź wcześniej nie bedziesz musiała biegać za tramwajem . ku... zawsze jest źle , chyba za dobrze w dupach jest bo polak marudzi ....
29-01-2016 16:34:35
e-v@
Ulica Roosevelta została źle zaprojektowana, tak naprawdę Grobelny i jego urzędnicy zafundowali nas sześciopasmową autostradę w centrum miasta, nie wspomnę o tym, że jest to betonowa pustynia bez jednego drzewka. Nie pomyślano, by przystanek po przeciwnej stronie również był podwójny, a jest bardziej przydatny.
29-01-2016 12:16:02
as
Ojejku, straszne, troche ruchu nikomu nie zaszkodzi.
29-01-2016 10:47:49
pasażer
Pani Kasia ma rację, ale i tak ludzie przechodzą na szagę na drugą stronę, by przesiąść się na inny tramwaj. Widać to nawet na przedostatnim zdjęciu. Jeśli przedłużyli przystanek w kierunku Kaponiery, ten w stronę Hetmańską ten powinien być dłuższy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: