Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W połowie przyszłego roku rozpocznie się przebudowa Rynku Łazarskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W połowie przyszłego roku rozpocznie się przebudowa Rynku Łazarskiego
29-01-2016 00:42   Janusz Ludwiczak
W tym roku ma być gotowa koncepcja przebudowy Rynku Łazarskiego. Remont targowiska ma ruszyć w połowie przyszłego roku.

W czwartek władze miasta i urzędnicy przedstawili plany inwestycje i działania rewitalizacyjne. W końcu ma rozpocząć się remont Rynku Łazarskiego.

Zaawansowane są już prace nad koncepcją przebudowy Rynku Łazarskiego. Mamy zabezpieczone pieniądze na rzeczową przebudowę. Przebudowę Rynku Łazarskiego chcielibyśmy rozpocząć w połowie 2017 roku – deklaruje Piotr Wiśniewski, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Jak już informowaliśmy koncepcja przygotowana przez zespół roboczy rewitalizacji Rynku Łazarskiego, w skład którego weszli przedstawiciele miejskich jednostek zakłada m.in. zamknięcie dla ruchu ciągu ulic Małeckiego-Dmowskiego, przebiegającego przez Rynek Łazarski i poprowadzenie go dookoła płyty rynku, zmniejszenie liczby miejsc postojowych, a także zwiększenie przestrzeni dla pieszych i zadaszenie straganów. Więcej w artykule: Powstała koncepcja przebudowy Rynku Łazarskiego.

Na początku grudnia odbyło się spotkanie konsultacyjne, którego celem było zebranie opinii, uwagi i pomysłów społeczności lokalnej: mieszkańców, kupców, instytucji społeczno - kulturalnych dotyczących wytycznych programowych Zwięzłego Dokumentu do planowanego konkursu w sprawie modernizacji Rynku Łazarskiego.

Chcemy ogłosić otwarty konkurs, w którym wybierzemy od 3 do 7 pracowni architektonicznych, które przygotują koncepcję przebudowy Rynku Łazarskiego, a na jej podstawie rozpoczną się dalsze prace związane z inwestycją – przekonuje Piotr Libicki, plastyk miejski.

Przygotowanie koncepcji przebudowy Rynku Łazarskiego będzie kosztować 10 mln zł. Remont targowiska ma zostać sfinansowany z budżetu miasta i dotacji unijnej.


Komentarze (9)

30-01-2016 19:21:19
L.
Remont Kolejowej też jest obiecany na rok 2017, czyli dwie tak duże inwestycje obok siebie równolegle realizowane?
29-01-2016 13:22:36
Hania
@morlock, ten sprzedawca wrocil w tym tygodniu, juz bedzie teraz regularnie, wlasnie kupilam u niego te zdrowe pyry, chyba o tym samym mowimy. Nie stal w zimie wogole to sie zgadza.
29-01-2016 12:28:19
morlock
Co wiedzą dotychczasowi wystawcy a czego nie wiemy my, klienci ? Znikają z dnia na dzień sprawdzeni sprzedawcy. Jednego UFO porwało chyba, drugi ochroniarzem w Netto, trzeci pyry skupował po całej wsi by na Łazarku zdrowe sprzedawać i "jusz go nima " (w czasie mrozów nie sprzedawał). Titanic jakiś czy co ? Ps. - morlock -to ja. ten prawdziwy. Ps2 Nie mam pojęcia dlaczemu Miasto tak nie lubi Łazarka robiąc z niego rondo podczas gdy Mieszkańcy Kolejowej muszą się obywać kolejnymi obecankami, Indolencja czy partykuralizm? Bo ja już k**wa nie wiem. A raczej domyślam się: fajna działka na kolejny budelowiec.
29-01-2016 11:27:06
JS
@pyra, no i na tym się skończy. Będą plany, konsultacje, wizje, a skończy się tak, jak rewitalizacja Głogowskiej. Mało komu potrzebne niewygodne ławki, puste stojaki na rowery w przypadkowych miejscach i śmietnik przy Biedronce na Strusia. A! Zapomniałem o pustynnym placyku na Małeckiego. No i właśnie taka będzie przebudowa Łazarka. Zamkną przejazd na wprost z Małeckiego, zlikwidują połowę miejsc postojowych, resztę zaleją betonem, a raczej uwielbianą przez RO betonową kostką i pokryją stragany plastikowym dachem. I 10 mln. starczy ;)
29-01-2016 10:46:29
pyra
@ŁP: Sam remont Chociszewskiego ma kosztować prawie 2 mln zł - http://www.lazarz.pl/?id=2&nr=9516, Kolejowa 9 mln zł - http://www.lazarz.pl/?id=2&nr=9202, a według ciebie 10 mln zł starczy na Rynek Łazarski? Przynajmniej 1/4 tej kwoty pochłonie przygotowanie koncepcji, projektu technicznego, budowlanego, itd. Załóżmy, że zostanie 8,5 mln zł - to starczy jedynie na wymianę straganów lub wymianę części nawierzchni.
29-01-2016 10:09:39
tonny
10 mln zł również z pracami remontowymi - nie rozśmieszaj mnie. Sam szalet w kamienicy kosztował 800 tys. zł.
29-01-2016 09:25:15
ŁP
Całość prac ma kosztować 10 mln zł a nie tylko przygotowanie koncepcji.
29-01-2016 08:46:39
kiełka
Niestety ale w to nie wierze poki nie zobacze koparek i buldozerow.
29-01-2016 06:37:27
albańczyk
Wierze mocno!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: